Monako opet prvak Francuske

"Kneževi" su u 37. kolu Lige 1 savladali Lil na stadionu "Luj II" sa 3:0 i iskoristili prvu od tri meč lopte
82 pregleda 0 komentar(a)
Bernardo Silva, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2017. 21:07h

Sezonu u kojoj je zadivio svijet, Monako je zaokružio na savršen način - osmom titulom prvaka Francuske.

"Kneževi" su u 37. kolu Lige 1 savladali Lil na stadionu "Luj II" sa 4:0 i iskoristili prvu od tri meč lopte.

Goste sa sjevera Francuske je načeo Radamel Falkao u 6. minutu, Bernardo Silva je pogodio u 45, da bi u 69. Tigar svojim drugim golom riješio sve dileme. Za kraj je i defantzivac gostiju Hunior Alonso dao autogol u 89. minutu.

Tim Leonarda Žardima je sačuvao tri boda prednosti nad Pari Sen Žermenom i tako prigrabio prvi šampionski pehar od 2000. godine.

Zapravo, još nije teoretski, ali bi trebalo da se dogodi čudo nad čudima - da u zaostaloj utakmici sa Sent Etjenom u srijedu i u posljednjoj u subotu na gostovanju Renu doživi ubjedljive poraze, a da PSŽ uništi Kaen na "Parku prinčeva".

Kakav bi to poduhvat morao da bude, dovoljno govori činjenica da Monako ima gol-razliku plus 73, a "sveci" plus 56...

Veoma uzbudljiva borba u posljednjem kolu će biti za opstanak. Dvije ekipe ispadaju direktno, jedna će u baraž, a strahuje pet ekipa - Dižon i Kaen imaju po 36, Lorijan 35, Bastija 34, a Nansi sa 32 može samo da mašta o baražu.