Nadal stigao Đokovića - do 30. mastersa pred svojom publikom

1 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2017. 18:49h

Rafael Nadal je opet, kao nekad, nepobjediv na šljaci - Bik sa Majorke je u Madridu prigrabio 30. masters titulu i izjednačio rekord Novaka Đokovića, a ovo mu je bio čak 52. pehar na najsporijoj podlozi.

U reprizi finala u Barseloni od prije dvije sedmice, Kralj šljake je savladao Dominika Tima sa 7:6, 6:4.

Odlični Austrijanac je pružio sjajan otpor. U prvom setu je vodio 3:1, ali se Rafa izvukao i stigao do taj-brejka.

U njemu je Tim stigao do dvije set-lopte, ali ih nije iskoristio, već je pri drugoj šansi 30-godišnjaka iz Manakora lopticu poslao forhendom u aut.

To mu je poljuljalo samopouzdanje, pa je Rafa odmah uzeo brejk i sačuvao ga do kraja.

Imao je dvije vezane meč-lopte na servis rivala pri rezultatu 5:3, ali se Tim izvukao i u narednom gemu od stigao do 15:40.

Tada je Rafa sa dva sjajna servisa stigao do djusa, a onda sa dva sjajna udarca spasao još dvije Timove prilike.

I onda, za kraj i peti pehar u glavnom gradu Španije - prvo perfektan drop-šot, neuhvatljiv za rivala, a onda i izlazak na mrežu i odličan volej.