Roma odložila promociju Juvea i prišla na četiri boda

Rimljani zaustavili "staru damu" i slavili sa 3:1 na "Olimpiku"
Roma - Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2017. 20:55h

Juventus je propustio prvu šansu da obezbijedi Skudeto, drugu će imati već narednog vikenda.

"Stara dama" je stala u derbiju protiv Rome na "Olimpiku", izgubila je sa 3:1, pa je rimski tim smanjio zaostatak na četiri boda dva kola prije kraja.

Juveu je bod bio dovoljan za šesti uzastopni Skudeto, a i vodio je golom Marija Lemine od 21. minuta poslije asistencije Gonsala Iguaina.

Odgovor "vučice" protiv kombinovanog sastava gostiju iz Torina je uslijedio odmah - pogodio je Danijele de Rosi u 25. i najavio veliku borbu u Vječnom gradu.

Nastavak je potpuno pripao Romi - Stefan el Šaravi je donio preokret u 56, a devet minuta kasnije tri boda je potpisao Rađa Naingolan.

BOLVAN3678679789890 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Igrao je i Franćesko Toti, ali mu je Lućano Spaleti dozvolio da na terenu provede tek nešto više od tri minuta.

Roma je ostala na drugom mjestu, ima bod više od Napolija koji već 10 mečeva ne zna za poraz.

Napolitanci su najimpresivniju pobjedu u nizu - u gostima je savladan Torino sa čak 5:0.

Hose Kaljehon je pogodio u 7. minutu, Lorenco Insinje povisio u 60, a od 72. do 78. su pogađali i Dris Mertens, još jednom Kaljehon i Pjotr Zjelinski.

Торино - Наполи 0:5. Обзор матча. Серия А 2016/17. 36 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Napolitanci su opet drugi na tabeli sa dva boda više od Rome, koja večeras dočekuje Juventus. Ako ne izgubi u derbiju "stara dama" će šesti put uzastopno osvojiti Skudeto.

Veliki korak ka opstanku je napravio Krotone, koji je golom Šveđanina Markusa Rodena u 18. minutu savladao Udineze.

Uslugu mu je napravio i Kaljari, jer je porazio Empoli sa 3:2, pa sada Krotone ima samo bod manje od Toskanaca koji su u zoni spasa.

A Interova šok-terapija promjene trenera nije donijela ništa dobro, pa je milanski gigant i osmu utakmicu zaredom završio neuspješno.

Za četvrti uzastopni poraz Intera pobrinuo se Sasuolo koji je slavio na "Meaci" sa 2:1, uz dva gola Pjetra Ijemela.

Inter je pokušavao da napravi pritisak, ali sve što je uradio bilo je da ublaži poraz preko Edera u 70. minutu.

Интер - Сассуоло 1:2. Обзор матча. Серия А 2016/17. 36 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Inter je tako izjednačio najgori niz bez pobjede u istoriji kluba koji je imao i 1982. godine.