Utakmica godine: Bajern od 2:4 u 84. minutu do 5:4 protiv Lajpciga

Bajern je "Red Bul arenu" pokorio sa dva gola u sudijskoj nadoknadi
Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.05.2017. 15:50h

Lišenu takmičarskog značaja dvije vodeće ekipe odigrale su spektakularnu utakmicu na "Red Bul areni". Domaći Lajpcig, viceprvak izgubio je od šampiona Bajerna, koji je uspio da preokrene u sudijskoj nadoknadi i slavi sa 5:4.

Presudili su golovi Davida Alabe u prvom i Robena u petom minutu sudijskog dodatka.

A Borusija Dortmund je zadržala treću poziciju pred posljednje kolo i šanse za direktan palsman u Ligu šampiona, iako su "milioneri" remizirali sa Augsburgom.

Аугсбург - Боруссия Д 1:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 33 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sa druge starne Hofenhajhm je bio silovit u Bremenu, pa se bodovno izjednačio sa Dortmundom, koji ima bolju gol razliku.

Herta je u Darmštatu slavila važnu pobjedu za plasman u Ligu Evrope, dok je Ingolštat remijem u Frajburgu ispao iz najjače njemačke lige.

Borba da se izbjegne baraž vodiće se u posljednejm kolu a ugrožene su četiri ekipe. Bajer nije među njima, pošto je remijem sa Kelnom izborio opstanak.

Hamburger je u zoni baraža, ali ima dva boda manje od Volfsburga, kojeg dočekuje u posljednjem kolu. Volfsburg je danas završio meč poslije ostalih, pošto je jaka kiša prekinula utakmicu sa Mehengladbahom u 80. minutu, pri rezultatu 1:1. Utakmica je nastavljena ali bez promjene rezultata.

Rezultati:

Majnc - Ajntraht 4:2 (Kordoba 60, Bel 62, Muto 76, DE Blazis (penal) 90+3 - Hrgota 42, Seferović 50)

Bajer - Keln 2:2 (Kisling 60, Pohjanpalo 71 - Jojić 14, Klunter 48)

Darmštat - Herta 0:2 (Kalu 14, Torunariga 28)

Augsburg - Borusija D. 1:1 (Finbogason 28 - Obamejang 32)

Lajpcig - Bajern 4:5 (Sabicer 2, Verner (penal) 29, 65, Poulsen 47 - Levandovski (penal) 17, 84, Alkantara 60, Alaba 90+1, Roben 90+5))

Frajburg - Ingolštat 1:1 (Filip 31 - Leskano 43)

Šalke - Hamburger 1:1 (Burgštaler - Lasoga 90+2)

Verder - Hofenhajm 3:5 (Gebre Selasije 59, Bargfred 86, Bauer 90 - Salai 7, Kramarić 11, 49, Suber 40, Bicakcić 51)

Volfsburg - Borusija M. 1:1 (Gomes 58 - Vestergrad 24)