Zalet za titulu - pogledajte pobjedu Budućnosti nad Dečićem

Budućnost je, dakle, uhvatila rezultatski zalet pred mečeve odluke, protiv Zete u subotu na Trešnjici, i Mladosti, 20. maja pod Goricom
FK Budućnost - FK Dečić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 10.05.2017. 18:50h

Budućnost je došla do daha, preskočila prvu od tri teške prepreke na putu ka tituli – lider šampionata savladao je Dečić 2:0, uknjižio treću pobjedu u drugom dijelu sezone i prekinuo niz od tri poraza.

Da li je Budućnost uhvatila ritam, teško je, međutim, zaključiti, jer je Dečić bio ispod nivoa, koji ga je doveo da bude hit prvenstva i ozbiljan kandidat za izlazak na evropsku scenu.

U duelu dva tima, koja se u borbi za ciljeve i ambicije ne snalaze najbolje, presudio je individualni kvalitet “plavih”.

U prvih 45 minuta na praznom stadionu pod Goricom viđen je izrazito loš fudbal. Budućnost je igrala pod opterećenjem da nema pravo na još jednu grešku, Dečić očito nemoćan da napravi iznenađenje, kao u prethodnom duelu u Podgorici, kada je slavio 1:0.

Jedino uzbuđenje i jedina šansa pretvorena je u gol. Milan Vušurović rasteretio je domaćina, nakon asistencije Mirkovića.

U 62. minutu Budućnost je riješila pitanje pobjednika, preko Gorana Vujovića, koji je prevario Tuzovića, a zatim matirao Mijatovića.