Real ponovo u finalu, Atletiko se oprostio sa stilom

Finale Real - Juventus, 3. juna u Kardifu
Ronaldo Isko, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.05.2017. 20:51h

Real je strahovao 40-ak minuta za prolaz u finale, Atletiko živio u nadi da će napraviti čudo, ali nakon 90 minuta revanša sve je došlo na svoje.

U finale ide veći i jači madridski klub, koji je na "Kalderonu" sačuvao tri gola prednosti iz prvog meča.

Atletiko se sa stilom oprostio od evropske elite, pobjedom 2:1 i na dostojanstven naćin završio još jednu lijepu evropsku priču, koju je četvrtu godinu zaredom završio najveći rival.

"Kolćonerosi" su nakon 15-ak minuta stekli dva gola prednosti, golovima Saula i Grizmana iz penala.

Balansirajući između želje da sačuvaju gol i postignu bar još jedan, izabranici Dijega Simeonea morali su da smire strasti, da čekaju šansu...

Nisu je dočekali, jer je Benzema u finišu poluvremena maestralno prevario Savića, Himenesa i Godina, na korner liniji, a Isko proslijedio loptu u mrežu, nakon što je Oblak odbranio šut Krosa.

Tri gola za 45 minuta bio je prevelik zalogaj za igrače Atletika, a bio bi prevelik luksuz za fudbalere Reala, koji su, bez većih problema, priveli utakmicu kraju.

Real - Juventus, to je finale Lige šampiona 2017. godine, 3. juna u Kardifu.

Tok meča

Jaka kiša počela je da pada u Madridu, kao da se i nebo simbolično oprašta od "Visente Kalderona"...

Izašao je Isko, koji se dobro izigrao na "Kalderonu", ušao Morata.

Velika šansa za Atletiko. Prodor Koree, ispred Gameira startovao je Ramos.

Zidan mijenja sjajnog Benzemu, daje šansu Marku Asensiju.

Ušao je i Lukas Vaskes, a izašao Kazemiro.

Posljednja izmjena za Atletiko. Korea umjesto Kokea.

Još 15 minuta do kraja, Real sada zaista može da počne da slavi...

66. minut - iznenada i nakon greške Danila., Atletiko je umalo postigao treći gol - dvije briljantne intervencije imao je Kejlor Navas, prvo nakon šuta Karaska, a zatim i Gameira.

Potpuna kontrola Reala, 25 minuta prije kraja ništa ne sluti na preokret.

Simeone uvodi Gameira, kao posljednjeg aduta u pokušaju da postigne tri, a ne primi nijedan gol. Ulazi i Parti.

Izlaze Fernando Tores i Himenes.

Deset minuta igre u nastavku, nema pritiska Atletika.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Real je nakon prvog poluvremena revanša na pola puta do Kardifa.

Nije izgledalo da će biti tako, jer je Atletiko već nakon 15 minuta vodio 2:0, golovima Saula i Grizmana iz penala.

Sve nade "kolćonerosa" ugasio je Isko, nakon briljantnih driblinga Benzeme i udarca Krosa.

42. minutu - i to bi, vjerovatno, bilo to - Real je postigao gol, smanjio na 2:1.

Atletiku su sada potrebna tri.

Maestralan dribling Benzeme na gol-aut liniji, prevario je na malom prostoru Savića, Godina i Himenesa, vratio na vrh šesnaesterca, Kros šutirao, Oblak vrhunski odbranio, a Isko potvrdio gol za finale.

Real ima posjed, ali ne ugrožava odbranu rivala.

Poslije dugo vremena šut ka golu - slabo je to uradio Isko, lak posao za Oblaka.

Žuti karton i za Gabija, mnogo posla za turskog sudiju Čakira.

Zakuvalo se na terenu, nakon što je Godin u vazdušnom duelu oduvao Kristijana Ronalda.

Dobio je karton, kao i Serhio Ramos, zbog prigovora.

Atletiko je "ukočio" nakon furioznog starta. Ima rezultat koji mu daje nadu, ali, s druge strane, jedan gol u mreži Oblaka sve bi riješio.

Delikatna situacija i za jedne i za druge.

15. minut - penal za Atletiko. Toresa je oborio Varan.

Grizman je preuzeo odgovornost - pogodio je za 2:0.

Imao je Navas loptu na rukama, ali je ušla u mrežu.

Da li je čudo na pomolu?

12. minut - Atletiko vodi - Saul je glavom na prvoj stativi zahvatio loptu, nakon kornera Kokea.

Eksplodirao je stadion, "kolćonerosi" tek sada vjeruju...

Sjajna je atmosfera na stadionu, a navijači Atletika okačili provokativan transparent.

"Ponosni smo što nismo kao vi", stoji u poruci upućenoj Realu.

Na drugoj strani još bolja prilika - Kazemiro je šutirao glavom, a Oblak sjajno odbranio.

Jedan gol Reala završio bi priču...

Prvo uzbuđenje pred golom Reala - iz teške pozicije, gotovo iz mrtvog ugla pokušao je Koke, a Navas izbacio u korner.

Već je dodijeljen prvi žuti karton, neoprezan je bio bek Reala Danilo.

Počeo je meč, posljednji u Ligi šampiona na "Visente Kalderonu".

Večeras će biti poznat rival Juventusa u finalu Lige šampiona, 3. juna u Kardifu.

Biće potrebno čudo da to ne bude Real, koji na stadion gradskog rivala Atletika dolazi sa tri gola prednosti iz prvog meča 3:0.

"Kolćonerosima" je potrebna utakmica života, najbolja u eri Dijega Simeonea, da nadoknade minus i revanširaju se Realu za dva poraza u finalu (2014. i 2016), te eliminaciju u četvrtfinalu 2015. godine.

Navijači Atletika vjeruju da je sve moguće, pokazali su to dok su dočekivali njihove ljubimce ispred "Kalderona".

Poznati su sastavi timova.

Stefan Savić je u startnoj postavi, Grizman, Tores i Karasko u ofanzivnom dijelu Atletikove ekipe.

Real, očekivano, bez taktičkih "zamki", sa Ronaldom i Benzemom, te Iskom umjesto povrijeđeng Bejla.