Napoli sve uprskao porazom u Firenci, Lacio napravio veliki korak ka Ligi šampiona

Tri kola prije kraja "stara dama" opet ima četiri boda prednosti u odnosu na Napolitance
Fiorentina - Napoli, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.04.2018. 20:40h

Euforija u Napulju je trajala sedam dana i reklo bi se da je to bilo to za ovu sezonu - Juventus je opet apsolutni favorit za sedmi uzastopni Skudeto.

"Stara dama" je u subotu pobijedila Inter u Milanu (3:2), a sada i dočekala poraz Napolija koji je izgubio u Firenci (3:0) - tako Napolitanci opet imaju četiri boda manje od lidera.

Na "Frankiju" je za goste sve pošlo naopako od 8. minuta kada je Kalidu Kulibali opravdano isključen zbog faula nad Đovanijem Simeoneom, pa je samo bilo pitanje časa kada će Pepe Rejna kapitulirati.

Prvi put se to dogodilo u finišu prvog dijela kada je Simeone pogodio u 34. minutu, a da "azuri" nemaju šta da traže u renesansnom gradu postalo je jasno u 62. kada je isti igrač povisio na 2:0. Fenomenalnu partiju sin Dijega Simeonea je krunisao u sudijskoj nadoknadi.

"Nismo mi uticali na šampionat i trku Napolija i Juvea. Bili smo motivisani da pokažemo koliko smo dobri i to smo uradili", rekao je trener Fiorentine Stefano Pioli.

Фиорентина - Наполи. Обзор матча. Италия. Серия А 2017/18. 35 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Prvenstvo nije riješeno, do kraja su ostala još tri kola, ali Juve sada drži sve u svojim rukama. Mada je to postalo jasno i poslije trijumfa nad Interom u kojem je pokazao svu moć koju ima i na terenu, ali i van njega...

"Ono što se dogodilo u derbiju svi znamo da će se desiti prije ili kasnije", aludirao je trener Napolija Mauricio Sari na sudijsku pomoć Juveu.

Lacio je blizu plasmana u Ligu šampiona nakon pobjede nad Torinom.

Rimljani su slavili sa 1:0 golom Sergeja Milinković-Savića, čak su i promašili penal u prvom poluvremenu, pa sada imaju četiri boda više od petoplasiranog Intera.

Торино - Лацио. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Problem za Simonea Inzagija u finišu sezone mogao bi da predstavlja izostanak Ćira Imobilea, koji se povrijedio na startu meča sa "granatom".

Milan je pobijedio poslije skoro mjesec, ali trijumf u Bolonji (2:1) teško da može bitnije da utiče na tabelu Serije A.

"Rosoneri" su tako prekinuli seriju od šest mečeva bez pobjede, a do tri boda na “Dal’Ari” su ih vodili Hakan Džalhanoglu i Đakomo Bonaventura koji su u finišu prvog poluvremena donijeli gostima dva gola prednosti.

Milan je i u drugom dijelu bio bliži pogotku, ali se domaćin vratio u igru - strijelac je u 74. bio Sebastijan de Majo.

Tim Đenara Gatuza je ipak ostao na sedmom mjestu, jer je pobijedila i Atalanta, pa i dalje ima bod više.

Болонья - Милан. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

A pobjede Krotonea i Spala učinile su i da dođe do promjena na dnu - sada je u zoni ispadanja Kjevo u društvu Verone i Beneventa, koji je u prošlom kolu matematički ispao u Seriju B.

Кротоне - Сассуоло. Обзор матча. Италия. Серия А 2017/18. 35 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Spal je prvi tim iznad crte sa bodom više od "letećih magaraca", a šest od Verone...

Udineze je remizirao na gostovanju Beneventu (3:3) i tako prekinuo niz od 11 poraza.

Fiorentina - Napoli 3:0