Čelsi na pobjedu od titule, Midlsbro ispao

Dva kola prije kraja Čelsi se dodatno približio tituli...
Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.05.2017. 21:02h

Večeras je vjerovatno stavljena tačka na borbu za titulu u Premijer ligi - Čelsi je odradio Midlsbro (3:0), pobjegao Totenhemu na sedam bodova i potreban mu je samo još trijumf da trofejom kruniše sjajnu sezonu.

"Plavci" su rutinski savladali Boro i dva kola prije kraja ga matematički poslali u Čempionšip.

Tim sa "Riversajda" se tako pridružio Sanderlendu, a treći putnik u niži rang traži se između Hala, Svonsija i Kristal Palasa.

Челси - Мидлсбро 3:0. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 36 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Na "Stamford bridžu" dileme nije bilo, Čelsi je od prvog minuta jurio na gol protivnika, a do prednosti je došao golom Dijega Koste u 23. minutu.

Već u 34. prednost je udvostručena kada je mrežu gostiju zatresao Markos Alonso, a u nastavku je pogodio i Nemanja Matić.

Čelsi bi tako titulu mogao da proslavi već u petak veče kada ide u Birmingem na gostovanje VBA.