Slavlje Nikšićana: Sutjeska u igri za titulu, agonija Budućnosti traje

Sutjeska u najvećem crnogorskom derbiju savladala Budućnost sa 1:0, golom Bojana Božovića u 20. minutu
53 pregleda 0 komentar(a)
Sutjeska - Budućnost, Foto: Vijesti
Ažurirano: 06.05.2017. 19:00h

Sutjeska je u najvećem crnogorskom derbiju pobijedila Budućnost sa 1:0 - prvi put na svom terenu od 2012. godine - i četiri kola prije kraja potpuno otvorila trku za titulu.

Izabranici Nikole Rakojevića preuzeli su drugo mjesto na tebeli, koje dijele sa ekipom Mladosti, i imaju samo tri boda manje od lidera.

Jedini gol na reflektorima osvijetljenom stadionu kraj Bistrice postigao je najbolji strijelac Nikšićana, Bojan Božović, glavom nakon kornera Miloša Vučića u 20. minutu.

Agonija Budućnosti, sa druge strane, još traje, ne nazire se kraj - ekipa Miodraga Vukotića doživjela je čak sedmi poraz u posljednjih 10 kola, u kojima je upisala samo jednu pobjedu.

Zaslužena pobjeda Nikšićana, koji su na deset mečeva pod Rakojevićevim vođstvom zasbilježili sedam pobjeda, uz 22 osvojena boda.

Gosti su ubrzo nakon gola domaćih pogodili prečku, ali je Sutjeska kontrolisala meč, u nastavku iz kontranapada imala nekoliko prilika da dotuče Podgoričane. Kazna je umalo stigla u sudijskoj nadoknadi, kada je Đalović nakon kornera propustio najveću šansu za Budućnost - šutirao je slabo, pravo u Giljena.

Mladost je, primje toga, propustila još jednu šansu da priđe Budućnosti na bod.

U fudbalski siromašnom meču, branilac titule je u Tuzima igrao bez golova sa tvrdim Dečićem.

Zeta je rutinski savladala budućeg drugoligaša Jedinstvo i privremeno se izjednačila na četvrtom mjestu sa Sutjeskom.

U donjem dijelu tabele je usijano - u igru za opstanak uključio se i Bokelj, koji je nakon preokreta slavio u Petrovcu i primakao mu se na pet bodova.

"Nebesko-plave" je na tabeli prestigao Rudar, pobjedom nad Iskrom.

Na 14 gostovanja Grblju od sticanja nezavisnosti Lovćen je postigao samo jedan gol, uz osam poraza i šest remija.

"Crveni" su iskoristili fokusiranost tima iz Radanovića na finale Kupa i pogocima Martinovića, Đurovića i Gemistosa oživjeli nadu u očuvanje prvoligaškog statusa.