Rašford vodi Junajted u Stokholm

U prvom meču polufinala Lige Evrope, Mančester junajted je u gostima savladao Seltu 1:0. Jedini gol postigao je 19-godišnji Markus Rašford iz slobodnog udarca u 67. minutu.
Markus Rašford, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.05.2017. 21:11h

Mančester junajted je na korak od završnice Lige Evrope, takmičenja čiji trofej mu nedostaje u bogatoj kolekciji.

U prvom meču polufinala, „đavoli“ su u Vigu pobijedili Seltu 1:0 golom Markusa Rašforda iz slobodnog udarca u 67. minutu.

Najbolji akter duela na „Balaidosu“ je iskosa sa desne strane prebacio živi zid i uhvatio na spavanju Serhija Alvareza.

Marcus Rashford Goal HD - Celta Vigo 0-1... by footballgoalshow

Prethodno, čuvar mreže domaćih je u briljirao u prvom dijelu, zaustavivši nekoliko opasnih pokušaja izabranika Žosea Murinja.

Junajted je bio bolji tim, parališući ofanzivni potencijal „nebesko-plavih“.

Revanš se igra narednog četvrtka na Old Trafordu, na kome su "đavoli" dobili svih šest ovosezonskih mečeva u Ligi Evrope...

Sinoć je Ajaks na svom terenu savladao Lion 4:1.

Finale osmog izdanja Uefinog takmičenja je na programu 24. maja u predgrađu Stokholma, Solni.