Laciju rimski derbi, Milan nemoćan i protiv Krotonea, kanonada Bolonje

Dva gola za nebesko-plave postigao je Keita, a u listu strijelaca se upisao i Basta. Gol za Romu postigao je De Rosi
Ažurirano: 30.04.2017. 15:28h

Fudbaleri Lacija savladali su Romu 3-1 u velikom rimskom derbiju u okviru 34. kola Serije A.

Lacijali su poveli u 13. minutu golom Keite na asistenciju Milinković-Savića.

Roma je uspjela da izjednači u finišu prvog dijela kada je De Rosi pogodio sa jedanaesterca.

U drugom poluvremenu mrežu Šćešnija zatresao je još jednom Keita, a u listu strijelaca se upisao i srpski internacionalac Dušan Basta.

Fudbaleri Krotonea i Milana odigrali su neriješeno 1:1. Domaći Krotone poveo je u osmom minutu preko Marsela Trote, a izjednačio je Gabrijel Paleta u 50. minutu. Krotone je vezao petu utakmicu bez poraza ali je i dalje u zoni ispadanja, zauzima 18. mjesto na tabeli sa 25 bodova i ima četiri manje od Empolija, koji je prvi iznad crte. Empoli je danas izgubio na domaćem terenu od Sasuola sa 3:1. Milan je tri posljednje utakmice bez pobjede, šesti je na tabeli sa 59 bodova i ima pet bodova manje od Atalante na petom mjestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Pretposljednji Palermo pobedio je Fiorentinu golovima Alesandra Dijamantija u 32. i Hajtama Alesamija u 90. minutu. Palermo ima 19 bodova, a Fiorentina je osma na tabeli sa 55 boda. Kaljari je pobijedio Peskaru sa 1:0, a gol iz jedanaesterca postigao je Žoao Pedro u 23. minutu. Bolonja je pobeijdila kao domaćin Udineze sa 4:0, a Kjevo je kao gost bio bolji od Đenove sa 2:1 i prekinuo niz od pet poraza.