Barsa odgovorila Realu, petica Atletika na Kanarskim ostrvima

Veliki rivali i dalje dijele prvo mjesto, s tim što Real ima utakmicu manje
Marselo, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.04.2017. 20:47h

Real je bio na ivici ambisa protiv Valensije, osam minuta prije kraja rezultat je bio 1:1... A kada je izgledalo da je sve izgubljeno, pojavio se Marselo i donio lideru pobjedu za mirniji finiš sezone.

Meč na "Bernabeuu" obilježio je, međutim, Kristijano Ronaldo.

Portugalac je u 27. minutu doveo svoj tim u vođstvo i postigao 367. prvenstveni gol u karijeri, čime je postao najbolji strijelac svih vremena u šest najjačih evropskih liga (Engleska, Španija, Italija, Njemačka, Francuska, Portugal).

Briljantni golgeter umalo je, ipak, postao tragičar, jer je u 57. minutu promašio penal - odbranio mu je specijalista Dijego Alveš.

To je njegova 25. odbrana najstrože kazne u Primeri, a čak treća od četiri šuta Ronalda sa bijele tačke...

Dani Pareho je u 82. minutu šokantno izjednačio iz slobodnog udarca, a onda je mir Zinedinu Zidanu donio Marselo desnom nogom sa ivice kaznenog prostora.

"Najteže su utakmice protiv rivala koji nemaju pritisak. Ne mogu da objasnim zašto dajemo toliko golova u finišu, ali znam da je uzbudljivo, jer mi vjerujemo do posljednjeg trenutka", rekao je Zidan.

Реал Мадрид - Валенсия 2:1. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 35 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Real se mučio, a nije briljirala ni Barselona, iako je zasluženo slavila u gradskom derbiju protiv Espanjola (3:0).

Domaćin se držao do 50. minuta, a onda je bilo sve u znaku "blaugrane" - dva puta se upisao Luis Suares, a onda i Ivan Rakitić, pa su se Katalonci ponovo izjednačili na tabeli s Realom koji ima i meč manje.

Эспаньол - Барселона 0:3. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 35 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Atletiko Madrid je prebolio poraz od Viljareala i poigravao se na Kanarima - deklasirao je Las Palmas sa 5:0 i vratio tri boda prednosti u odnosu na Sevilju od koje ima i meč više.

Kevin Gameiro s dva pogotka, te Saul Njiges najavili su trijumf već u prvih 18 minuta, a u drugom poluvremenu su se upisali i Tomas Parti i Fernando Tores. Stefan Savić je igrao cijeli meč.

Лас-Пальмас - Атлетико 0:5. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 35 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sosijedad je upisao tri boda kojima je ostao u trci za Ligu Evrope, ali i poslao Granadu u Segundu.

U San Sebastijanu je bilo 2:1 (golovi Vele i Huanmija), pa je Sosijedad preuzeo šesto mjesto s dva boda i utakmicom više od Atletik Bilbaoa.

Granada se, s druge strane, pridružila Osasuni koja će od naredne sezone igrati u drugom rangu španskog fudbala.