Sevilja pobijedila Seltu i izjednačila se sa Atletikom na trećem mjestu

U pretposljednjem meču 34. kola Primere Sevilja je na "Sančez Pichuanu" savladala Seltu 2:1 i izjednačila se na trećem mjestu sa Atletikom iz Madrida.
Stevan Jovetić, Foto: Sevillafc.es
Ažurirano: 27.04.2017. 20:39h

Sevilja je profitirala u 34. kolu Primere - sastav iz Andaluzije je iskoristio poraz Atletika sa kojim se, nakon pobjede na "Pichuanu" nad Seltom 2:1, izjednačio na trećem mjestu, posljednjem koje vodi u grupnu fazu Lige šampiona.

Istina, "kolčonerosi" su u prednosti, jer su bolji u međusobnom skoru.

Stevan Jovetić drugi put zaredom našao se se na listi startera Sevilje, koja je u 49. minutu povela golom Hoakina Koree.

Četiri minuta kasnije iz penala je izjednačio Jago Aspas.

Presudno po konačan ishod bilo je isključenje ofanzivnog veziste Selte Ernandeza, kome je u 56. minutu pokazan drugi žuti, pa automatski crveni karton.

Jovetić je u 76. minutu prepustio mjesto na terenu Ben Jederu, koji je samo tri minuta kasnije iskoristio dodavanje Navasa i 11. golom u sezoni donio važne bodove Sevilji.

Mali baskijski derbi u 34. kolu Primere, između Alavesa i Eibara, završen je bez golova.