Proradio Dijego Kosta - Čelsijev korak naprijed ka tituli

Dijego Kosta stigao do 51. pogotka na 85 utakmica u Premijer ligi
Kosta, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.04.2017. 20:49h

Čelsi je otvorio sedmicu u Premijer ligi pobjedom nad Sautemptonom 4:2, kojom je stekao sedam bodova prednosti na vrhu, uz utakmicu više od Totenhema.

Bilo je gusto u prvom poluvremenu.

Čelsi je poveo golom Edena Azara u petom, ali je Oriol Romeu u 24. minutu poravnao.

Utakmica je prelomljena u posljednjim trenucima prvog dijela, kada je Gari Kejhil vratio prednost lideru.

Челси - Саутгемптон 4:2. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 34 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U nastavku je konačno proradio Dijego Kosta, koji je prvo postigao 50, a zatim i 51. gol na 85. utakmici u Premijer ligi, čime je prekinuo seriju od pet mečeva bez pogotka.

Poraz je ublažio Redmond.

Nijedan igrač Čelsija nije brže stigao do brojke od 50 golova od sjajnog, ali i kontroverznog španskog reprezentativca.

Čelsi - Sautempton 4:2

Azar 5, Kejhil 45+1, Kosta 54, 89 - Romeu 24, Redmond 90+4.

Srijeda: Arsenal - Lester, Midlsbro - Sanderlend, Kristal Palas - Totenhem. Četvrtak: Mančester siti - Mančester junajted.