"Nije došao na klupu? Bolje što nije... Bilo me je strah, Džeko je ogroman dečko", našalio se Spaleti.
1 komentar(a)
Džeko, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.04.2017. 07:32h

Napadač Rome Edin Džeko (25 golova ove sezone) se sa Belotijem iz Torina (takođe 25), Ikardijem iz Intera (24) i Iguainom iz Juventusa (23) bori za prvo mjesto liste strijelaca Serije A.

Možda je i to razlog što je burno reagovao kada ga je trener Lućano Spaleti zamijenio sredinom drugog poluvremena na gostovanju Peskari.

"Vučica" je slavila 4:1 protiv autsajdera, a bosansko-hercegovački napadač ne da nije postigao gol na stadionu "Adriatiko", najgoroj odbrani u ligi, već nije ni ostao na terenu do kraja - zamijenio ga je Grenije u 71. minutu.

Džeko je pri izlasku sa terena počastio Spaletija sa dvije psovke, doduše na svom jeziku, a nije se ni pozdravio sa trenerom kada je izašao. I ne samo to - nije sjeo na klupu za rezerve, što treneri obično zahtijevaju od igrača koji napuštaju trener, već se sjurio u svlačionicu.

Džekovo ponašanje komentarisao je i sam Spaleti nakon utakmice, i to na duhovit način.

Italijanski mediji pišu i da je Džeko nakon utakmice bez ijedne riječi projurio pored novinara i ušao u klupski autobus.