Njukasl deklasirao Preston i vratio se u Premijer ligu

Brajton i Njukasl promovisani, a dva kola prije kraja za četiri mjesta u plej-ofu se bore Reding, Šefild venzdi, Hadersfild (ima meč manje), Fulam i Lids
1 komentar(a)
Njukasl junajted, Foto: Nufc.co.uk
Ažurirano: 24.04.2017. 20:50h

Godina pauze i Njukasl je opet tamo gdje mu je mjesto - u Premijer ligi Engleske.

Brajton je prošle sedmice izborio plasman u elitu, a sada su to učinile i "svrake" pobjedom na “Sent Džejms parku” protiv Prestona (4:1).

Sve je, dakle, riješeno kaad su u pitanju timovi koji su se direktno plasirali iz Čempionšipa, a treće ime će se znati nakon što se završe regularni dio i plej-of.

Newcastle United vs Preston 4-1 All Goals... by hoofoot3

Dva kola prije kraja za četiri mjesta u plej-ofu se bore Reding, Šefild venzdi, Hadersfild (ima meč manje), Fulam i Lids.

Njukasl je poveo u 7. minutu preko Peresa, poravnao ja Hadžil u 14, ali domaćin nije želio da propusti ovakvu priliku i otkloni sve dileme oko plasmana.

U nastavku je prednost vratio Acu, a da sastav Rafaela Beniteda ide u Premijer ligu bilo je jasno kada je Riči pogodio iz penala pošto je Galager zbog igranja rukom isključen.

Konačnih 4:1 postavio je Peres drugim pogotkom na meču...