Monako sve bliže prvoj tituli od 2000.

Monako do kraja čeka Tuluz. Lil i Sent Etjen, a gostuje Nansiju i Renu. Četiri pobjede su mu dovoljne
5 komentar(a)
Kilijan Mbape, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.04.2017. 21:34h

Pari Sen Žermen je u subotu savladao Monpelje i preuzeo 1. mjesto na tabeli, ali se na vrh ekspresno vratio Monako sa istim brojem bodova, ali i utakmicom manje..

"Kneževi" su napravili možda i ključni korak ka osmoj tituli prvaka Francuske, a prvoj nakon 2000. godine, jer su u najtežem meču koji ih je čekao do kraja Lige 1 savladali Lion u gostima (2:1).

Radamel Falkao je donio vođstvo u 36. minutu, da bi Kilijan Mbape u 44. nastavio sjajnu seriju pogodaka i povisio na 2:0.

Luka Tusar je smanjio u 51. minutu, ali se mreže do kraja više nisu tresle, iako je bilo po nekoliko odličnih šansi na obje strane.

All Goals & highlights HD 1-2 Lyon VS Monaco 23... by todayreplay

Monako do kraja čeka Tuluz. Lil i Sent Etjen, a gostuje Nansiju i Renu. Četiri pobjede su mu dovoljne, jer bi u slučaju istog broja bodova sa Parižanima bio prvak zbog mnogo bolje gol-razlike.