Preokret Verdera, Darmštat šokirao Šalke

Verder - Hamburger, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.04.2017. 17:43h

Verder je do prije desetak kola brinuo o tome da li će opstati u Bundesligi, ali se situacija u Bremenu potpuno okrenula.

"Zeleni" su u igri za Evropu nakon što su kod kuće pobijedili i Hamburger - bilo je 2:1.

Verder nije poražen već devet kola, u toj seriji je pobijedio sedam puta i dva remizirao, pa je sada na samo dva boda minusa od šestoplasiranog Frajburga koji je u zoni kvalifikacija za Ligu Evrope.

HSV je poveo u Bremenu već u 6. minutu golom Gregoriča, Kruze je do poluvremena izjednačio, pa je Verder u nastavku sve karte bacio na napad.

I isplatilo mu se - tri boda mu je donio Kajnc 15 minuta prije kraja...

Iznenađenje je priredio Darmštat, posljednja ekipa na tabeli - savladao je Šalke sa 2:1, i to golom Gondorfa u sudijskoj nadoknadi.

Domaćin je vodio od 10. preko Vrančića, a Šalke je prije izjednačenja Kokea čak promašio i penal (neprecizan je bio Burgštaler).