Ludilo na Korzici: Navijači Bastije dva puta napali igrače Liona, utakmica prekinuta

Mediji prenose da su navijači udarili neke od fudbalera, da su ih konstatno vrijeđali, dok policija nije evakuisala goste u svlačionicu
bastija, Foto: Twitter
Ažurirano: 16.04.2017. 17:40h

Samo tri dana nakon teških incidenata na meču Lion - Bešiktaš u Ligi Evrope, novi navijački skandal u Francuskoj.

I ponovo Lion - navijači Bastije, vatreni Korzikanci, napali su igrače Liona, i to dva puta.

Prvo na zagrijavanju pred utakmicu francuskog šampionata, a nakon što je utakmica počela sa 50 minuta zakašnjenja, po završetku prvog poluvremena, navijači domaćeg tima uletjeli su na teren i ponovo krenuli u obračun sa igračima gostujućeg tima.

Mediji prenose da su navijači zadali nekoliko udaraca igračima, da je najgore prošao golman Antoni Lopes, koga je nogom udario i pripadnik obezbjeđenja.

Utakmica je definitivno prekinuta.

Kako navode francuski mediji, oko 50 navijača Bastije ušlo je na teren i fizički nasrnulo na igrače Liona.

Igrači Liona su pretrpjeli i verbalne uvrede, dok policija nije evakuisala goste u svlačionicu.

Navijači su se, zatim, vratili na tribine, a utakmica je počela sa 50 minuta zakašnjenja.

Situacija je, međutim, nepovratno izmakla kontroli, kada su Korzikanci uletjeli na teren po završetku poluvremena...

Incidenti su, prenose mediji, mogli i da se predvide, doduše, ne ovako dramatični.

Nakon prve utakmice ova dva tima, 5. novembra, trener Bastije Fransoa Ćikolini bio je bijesan i na sudije i na igrače Liona, pa je još tada uputio "prijeteću poruku":

"Moraćete da dođete u našu kuću. Nemojte da se razbolite, da vas zaboli stomak, već dođite da se borite kao muškarci, kao Korzikanci", kazao je Ćikolini, poslije poraza 2:1, u kome su dva igrača Bastije dobila crvene kartone.