Liverpul jači od povreda i Vest Broma

Roberto Firmino, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.04.2017. 14:47h

Iako desetkovan povredama, naročito u ofanzivnoj liniji, Liverpul je preskočio i drugo uzastopno gostovanje - nakon Stouka (2:1), sada je savladao i VBA (1:0).

Opet je razliku napravio Roberto Firmino, koji je bio nerješiva enigma za domaće fudbalere.

Firmino je bio i strijelac jedinog pogotka u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je sjajno utrčao na drugu stativu i glavom matirao nemoćnog Bena Fostera.

"Redsi" su mogli ranije da riješe meč, ali je Džejms Milner promašio zicer u 57. minutu, a Alberto Moreno u 93. promašio prazan gol...

Вест Бромвич - Ливерпуль 0:1. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 33 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Liverpul je pretekao Mančester siti na trećoj poziciji, ali "građani" uz dva boda imaju i utakmicu manje.

"Ovo je bitna pobjeda, do nje smo došli protiv dobre i fizički moćne ekipe. Ne želim da pričam o tome koliko smo blizu ili daleko od Lige šampiona. Pogledajte Arsenal, ima tri utakmice manje, tako da nije lako davati prognoze. Trenutno imamo 66 bodova, potrudićemo se da narednog vikenda imamo 69 i to je ono na šta možemo da utičemo", istakao je Jirgen Klop.