Totenhem opet prebacio pritisak na Čelsi, Siti slavio

Sparsi sada imaju četiri boda manje od Čelsija koji sjutra gostuje Mančester junajtedu
Totenhem, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.04.2017. 18:39h

Totenhem čini sve da ugrozi Čelsi na prvom mjestu, a sjajnu formu je potvrdio i protiv Bornmuta.

Do sedme uzastopne pobjede u Premijer ligi Sparsi su stigli na spektakularan način - bilo je 4:0, pa je Čelsi na plus četiri uz utakmicu manje (sjutra ga čeka derbi sa Mančester junajtedom na "Old trafordu").

Na "Vajt Hart lejnu" je sve bilo riješeno u svega nekoliko minuta, jer su Dembele i Son u 16. i 19. minutu donijeli prednost od 2:0.

Sve je mirisalo na goleadu koju su u nastavku zaokružili povratnik u tim nakon povrede Hari Kejn i holandski napadač Vinsent Jansen.

Tottenham vs Bournemouth 4-0 All Goals Full HD... by footballlivehdnow

"Ponosan sam na tim zbog načina na koji pobjeđuje. Čelsi? Nismo tako daleko na tabeli, sačekamo da se kolo završi da vidimo na čemu smo", rekao je menadžer Totenhema Maurisio Poketino.

Totenhem je povezao sedam trijumfa u engleskoj eliti prvi put još od 1967. godine, dok serija na domaćem terenu traje još duže - ovo je 12. u nizu, što je najbolji učinak u klupskoj istoriji.

"Raduje me povratak Kejna, s njim smo još jači. On je jedan od najboljih igrača u Engleskoj. Ali, moram da pohvalim i ostale napadače - Son je opet dao gol, kao i Jansen... Finiš je sezone i potrebno je da svi igrači budu na raspolaganju", istakao je Argentinac.

Mančester siti je makar do danas preuzeo treće mjesto - „građani” su savladali Sautempton u gostima sa 3:0 i sada imaju bod više od Liverpula koji danas igra protiv VBA u Birmingemu.

Vensan Kompani je načeo domaćina prvim golom još od oktobra 2015. godine, a tri boda timu Pepa Gvardiole donijeli su Liroj Sane i Serhio Aguero.

Саутгемптон - Манчестер Сити 0:3. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/2017, от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sitiju je ovo 11. trijumf u gostima ove sezone, što mu je najbolji učinak ikada u elitnom engleskom rangu.

Everton je savladao Barnli (3:1) i uz tri utakmice više preskočio Mančester junajted i Arsenal na tabeli, dok se Sanderlend polako oprašta od Premijer lige nakon što je samo remizirao kod kuće sa Vest Hemom (2:2).

Эвертон - Бернли 3:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bod "crnim mačkama" u sudijskoj nadoknadi donio je Italijan Borini.

Lester je vodio sa 2:0 protiv Kristal Palasa u gostima (strijelci Hut i Vardi), ali su bod ekipi Sema Alardajsa donijeli Kabaj i Benteke...