Rekorder Ronaldo osvojio Minhen, Atletiko samo 1:0 protiv Lestera

Bajern - Real 1:2, Atletiko - Lester 1:0, Borusija - Monako 2:3, Juventus - Barselona 3:0
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.04.2017. 20:51h

Kristijano Ronaldo od septembra nije pogodio u Ligi šampiona, a proradio kad je najvažnije.

Sa njegova dva gola u drugom poluvremenu, Real je preokrenuo zaostatak sa poluvremena u duelu sa Bajernom i ostvario veliku pobjedu u gostima 2:1.

Ronaldo je, tako, postao prvi fudbaler koji je u evropskim takmičenjima postigao 100 golova.

Moglo je sve da bude drugačije, jer su Bavarci u posljednjim trenucima prvog dijela promašili penal - Vidal, strijelac vodećeg gola, poslao je loptu preko prečke.

Bajern je, uz to, posljednjih pola sata imao igrača manje (isključen Havi Martines), a u tom periodu, Nojer je sa nekoliko briljantnih intervencija spriječio i teži poraz.

U Madridu, Atletiko je stekao minimalnu prednost protiv Lestera.

Gol odluke postigao je Antoan Grizman iz penala, koji je prestrogo dosuđen - faul je bio van šesnaesterca.

Atletiko je bio bolji, ali nedovoljno odlučan pred golom čvrstog rivala.

Odbrana "kolćonerosa" odradila je posao besprekorno, Stefan Savić odigrao standardnih 90 minuta - bez greške.

Revanši se igraju naredne sedmice.

Tok mečeva

Kraj u Madridu - Atletiko - Lester 1:0.

77. minut - preokret u Minhenu. Ko bi drugi - Kristijano Ronaldo, prvi fudbaler koji je postigao 100 golova u evropskim klupskim takmičenjima.

Manuel Nojer čuva nadu Bajernu - dvije sjajne intervencije imao je njemački reprezentativac, nakon šuteva Benzeme i Ronalda.

Lester ide na posljednju kartu - Kreg Šekspir uvodi opasnog Islama Slimanija.

Izašao je Vardi, koji je bio bezopasan pored Savića i Godina.

U Madridu nema šansi u drugom poluvremenu.

Od 61. minuta, Bajern ima igrača manje - dva žuta kartona za samo tri minuta dobio je Havi Martines.

Kako se samo situacija promijenila u Minhenu za 15-ak minuta igre u drugom poluvremenu.

56. minut - Real je mogao da preokrene.

Nojer je sjajno odbranio šut Bejla.

Ronaldo je postigao 99. gol u evropskim takmičenjima, najbolji je strijelac svih vremena.

Na 99. pogodak je čekao dugo, još od septembra prošle godine, i meča sa Borusijom Dortmund.

47. minut - Real je izjednačio u Minhenu. Kristijano Ronaldo.

Sjajna reakcija Portugalca, na centaršut Danija Karvahala.

Nakon prvih 45 minuta, Bajern i Atletiko imaju 1:0 na domaćem terenu, protiv Reala, odnosno Lestera.

Bavarci su imali šansu da dupliraju prednost, ali je Vidal, strijelac prvog gola, promašio penal.

Iz penala je postignut jedini gol u Madridu - pogodio je Antoan Grizman, ali je sudija Larson pogrešno procijenio da je faul Olbrajtona bio u šesnaestercu.

45. minut - penal za Bajern. Šutirao je Riberi, a lopta pogodila Karvahala u ruku (ili rame).

Međutim, Vidal je sa bijele tačke šutirao preko gola.

Ostalo je 1:0.

40. minut - još jednom je Vidal bio dominantan u skoku, ali ovoga puta nije imao sreće.

Bajern zasluženo vodi.

Gol Vidala je prvi koji je Real primio udarcem glavom u Ligi šampiona, još od oktobra 2014. godine, kada je na taj način pogodak postigao Marselinjo iz Ludogoreca.

28. minut - penal za Atletiko. Antoan Grizman se stuštio po lijevoj strani, na ivici šesnaesterca oborio ga je Olbrajton.

Komplikovana odluka sudije Jonasa Eriksona, jer je Olbrajton, čini se, Francuza faulirao za koji centimetar van kaznenog prostora.

Grizman siguran sa bijele tačke, Atletiko vodi.

26. minut - kada je izgledalo da se Real oslobodio pritiska, Bajern je poveo.

Strijelac Arturo Vidal, koji je sa desetak metara glavom poslao loptu pod prečku.

Kakva eksplozija Čileanca.

18. minut - Velika šansa za Real - Karim Benzema je šutirao, a Nojer maestralno intervenisao i skrenuo loptu u okvir gola.

U Minhenu, početak u znaku Bajerna, koji je nošen podrškom navijača, stvorio veliki pritisak na odbranu Reala.

Tri kornera izveli su Bavarci.

Atletiko opasan još jednom, Karasko je loše zahvatio loptu na petercu.

5. minut - sjajan početak Atletika, Koke je sa 20 metara uputio pravi projektil, stativa je spasila Šmajhela.

Počeli su mečevi u Minhenu i Madridu.

Fudbaleri Bajerna i Reala odigraće derbi četvrtfinala Lige šampiona.

Dva gigantska kluba i moćna tima repriziraće polufinalne mečeve iz 2014. godine, koji su završeni dvostrukom pobjedom Reala - 4:0 u Minhenu i 1:0 u Madridu.

Veliki udarac dobio je trener Bajerna Karlo Anćeloti, jer je prije nekoliko sati saznao da zvanično ne može da računa na Roberta Levandovskog.