Barsi je potrebno novo čudo, Juve sa ogromnih 3:0 ide na Nou kamp

Sjutra igraju Borusija Dortmund - Monako (18.45), Atletiko - Lester i Bajern - Real (20.45)
65 pregleda 0 komentar(a)
Kjelini, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.04.2017. 20:49h

Barselona je u osmini finala napravila čudo, nadoknadivši poraz 4:0 od Pari sen Žermena - za prolaz u polufinale biće joj potreban još jedan, možda i veći podvig.

Juventus, takmičarski maksimalno spremna ekipa, na "Nou kamp" ide sa ogromnih 3:0.

Šampion Italije odigrao je sjajnu utakmicu, limitirao Barselonine asove, a u napadu imao sjajnog Paula Dibalu, koji je sa dva dodira klase, u 7. i 22. minutu, donio dva gola prednosti.

Konačan rezultat postavio je Đorđo Kjelini, udarcem glavom u 55. minutu.

Ювентус - Барселона 3:0. Обзор матча. Лига чемпионов 2016/17. 1/4 финала. 1-й матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Tok meča

Deset minuta prije kraja uz ovacije sa tribina izašao je Paulo Dibala, dvostruki strijelac.

Situacija za analizu u šesnaestercu Juventusa - Nejmar je šutirao, Kjelini uklizao, lopta ga pogodila u grudi, pa u ruku, ali sudija Marčinjak nije pokazao na penal.

68. minut - velika šansa za Barselonu - Suares je mogao da postigne veoma važan gol za revanš, ali šutirao pored gola, sa desetak metara iskosa sa desne strane.

Sve sluti da će se ponoviti Pariz i meč sa Pari sen Žermenom u osmini finala, koji je Barselona izgubila 4:0.

55. minut - Đorđo Kjelini glavom nakon kornera - sa desetak metara, štoper Juventusa pogodio je suprotni ugao.

Lopta je od stative ušla u mrežu - 3:0 za Juventus.

Đorđo Kjelini postigao je drugi gol u Ligi šampiona - čekao je sedam godina.

Nije mogao da izabere bolji momenat.

54. minut - velika šansa za Iguaina.

Uletio je Argentinac u šesnaesterac, iskosa sa desne strane, imao Mandžukića na drugoj stativi, a tukao pravo u golmana.

Imaju fudbaleri Juventusa mogućnost da iz kontri ozbiljno ugroze gol Barse - Iguain je sa 20-ak metara plasirao loptu, bez problema je odbranio Ter Štegen.

Na drugoj strani pokušao je Kedira, moglo je da bude 2:0.

47. minut - Mesi je dobio malo prostora prostora na ivici šesnaesterca, ali je tukao pored gola.

U bloku su bila trojica igrača Juventusa.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Luis Enrike je izvršio jednu izmjenu - umjesto Matjea, u igri je Andre Gomeš.

Juventus ima velikih 2:0 protiv Barselone nakon prvih 45 minuta.

Paolo Dibala je sa dva efektna gola, u 7. i 22. minutu, donio prednost svom timu.

44. minut - Iguain je pokušao sa ivice šesnaesterca, nezgodno je lopta odskočila pred Ter Štegenom, koji je, ipak, uspio da reaguje.

Iste slike kao i nakon prvog gola - Juve je na svojoj polovini napravio blok, čeka šansu da brzo napadne, preko Iguaina, Dibale, Kvadrada...

22. minutu - Dibala je čudo - mladi Argentinac je sa 15 metara metara pogodio za 2:0.

Njegov drugi gol na meču.

Eto zašto ga traže i Barselona i Real...

21. minut - velika šansa za Barsu.

Genijalna lopta Mesija za Inijestu, koji je iskosa sa pet-šest metara šutirao, a Điđi Bufon maestralnim reakcijom odbio u korner.

Nakon eksplozivnog starta i vodećeg gola, Juventus je umirio utakmicu.

Lopta je u posjedu Barselone, ali dobar je blok domaćih na sredini.

7. minut - Juventus vodi protiv Barselone - sjajna reakcija Paola Dibale u šesnaestercu.

Munjevit prijem i šut u donji desni ugao.

3. minut - prva opasnost po gol Barselone. Iguain je pokušao glavom, pravo u Ter Štegena.