Herta opet peta, Ingolštat vjeruje u opstanak

Tim iz Berlina je pred svojim navijačima sa 2:0 savladao Augzburg
Herta, Foto: Twitter
Ažurirano: 09.04.2017. 17:36h

Nakon tri uzastopna poraza u Bundesligi, Herta se probudila i vratila se na 5. mjesto, koje direktno vodi u Ligu Evrope.

Tim iz Berlina je pred svojim navijačima sa 2:0 savladao Augzburg, koji je trećim vezanim neuspjehom ostao na 16. poziciji, koja vodi u baraž.

Ali, ima samo četiri boda više od Ingolštata, koji je u 17.30 počeo meč sa fenjerašem Darmštatom.

Vođstvo domaćima je donio američki defanzivac Džef Bruks u 12. minutu, da bi u 37. Švajcarac Valentin Štoker postavio konačni rezultat.

Герта - Аугсбург 2:0. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ingolštat je i dalje u zoni ispadanja, ali je situacija mnogo drugačija nakon današnje pobjede nad Darmštatom.

Bilo je 3:2, pa Ingolštat sada ima samo bod manje od Majnca koji je u ovom trenutku u poziciji koja mu garantuje opstanak.

Ингольштадт - Дармштадт 3:2. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Domaćin je poveo u 19. minutu golom Grosa, Darmštat preokrenuo s dva pogotka Vrančića, da bi tri velika boda Ingolštatu obezbijedili Koen i Zutner.

Darmštat je praktično prežaljen - posljednji je na tabeli sa čak 14 bodova od zone opstanka.