Levandovski kao u Podgorici - Bajern deklasirao Borusiju

Levandovski, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.04.2017. 18:40h

Slobodni udarci postali su specijalnost za napadača Bajerna, Poljaka Roberta Levandovskog.

Na gotovo preslikan način kao prije dvije sedmice u Podgorici, kada je na meču Crna Gora - Poljska savladao Mladena Božovića, Levandovski je u najvećem njemačkom derbiju Bajern - Borusija Dortmund savladao golmana "milionera" Burkija.

Sa 20-ak metara, elegantno je prebacio živi zid, a lopta se spustila u donji ugao...

Golovima Riberija u 4. i Levandovskom u 10. Bajern je poveo sa 2:0, ali je Borusija već u 20. preko Gereira smanjila na 2:1 i vratila se u igru.

Na 3:1 povisio je Arjen Roben karakterističnim golom u 49. minutu, a Levandivski svojim drugim golom na meču, iz penala u 69. minutu potvrdio trijumf Bavaraca.

Бавария - Боруссия Д 4:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 28 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Levandovski je i u derbiju Bundeslige samo potvrdio status jednog od najboljih napadača današnjice - na 45 utakmica ove sezone postigao je 46 golova.