Real pobjegao pet bodova Barseloni, Sevilja nije pobijedila ni u petom meču zaredom
Pako Alkaser, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.04.2017. 20:52h

Granada će naredne sezone gotovo sigurno igrati u Segundi, ali je smogla snage da namuči Barselonu.

Tim iz Andaluzije je u 50. minutu izjednačio protiv "blaugrane" preko rezerviste Žeremija Boge, ali su Katalonci na kraju slavili 4:1.

Prvo je Pako Alkaser u 64. minutu pogodio za 2:1, a zatim je Granada sama sebe uništila - Uče Agbo je dobio dva žuta kartona u 79. i 82. minutu, a Matje Sonije je u 83. postigao autogol.

Konačni rezultat je postavio Nejmar u 91. minutu.

All Goals & Highlights Granada CF 1-4 Barcelona... by 87taras

I Real se dugo mučio sa Alavesom, navijači su uplašili da će Edgar Mendes ili Manu Garsija iz sjajnih prilika izjednačiti, ali je na kraju ubjedljivo savladao goste iz Vitorije (3:0).

"Merengesi" na 10 utakmica do kraja imaju pet bodova više od Barselone, koja bi mogla da priđe na večerašnjem gostovanju Granadi. Ali, tada će imati meč više, jer Real ima zaostalu utakmicu sa Seltom.

"Kraljevski klub" je na "Santjago Bernabeuu" poveo u 31. minutu, kada je Karim Benzema iskoristio asistenciju Danija Karvahala, ali je bek Reala možda bio u ofsajdu kada je primio loptu.

Mendes u 60. i Garsija u 70. minutu su mogli da poravnaju, ali je u 85. golčinom sve dileme otklonio Isko. Konačnih 3:0 je u 89. postavio Naćo.

Реал Мадрид - Алавес 3:0. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 29 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sevilja nije mogla do pobjede protiv Sporting Hihona (0:0), pa je sada evidentna kriza na "Sančes Pishuanu", jer tim Horhea Sampaolija nije slavio ni u petom meču zaredom...

Tako je Sevilja izgubila treće mjesto od Atletiko Madrida - ima isti broj bodova, ali i slabiju gol-razliku.

"Ovo su teški momenti za nas, ali moramo da pronađemo način da reagujemo", rekao je Sampaoli.

Stevan Jovetić je meč počeo na klupi, ali je dobio šansu posljednjih pola sata, kada je i živnula igra Sevilje.

Naš napadač je asistirao Iboru koji je promašio veliku šansu, a Sevilja je bila blizu gola i kada su prilike imali Vitolo i N'Zonzi.

Севилья - Спортинг Хихон 0:0 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Jovetić je i sam pokušao dva puta sa 18 metara, ali Sevilji se ne da...

"Borba za treće mjesto? I dalje smo u igri, mislim da mnogo toga zavisi od nas", istakao je Argentinac.