Budućnost i bez pobjeda hita ka tituli, Zeta sustigla Sutjesku

Budućnost je pod Goricom igrala 2:2 sa kotorskim Bokeljom 2:2, a do boda došla je u četvrtom minutu sudijske nadoknade.
Budućnost - Bokelj, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 01.04.2017. 15:36h

Iako već pet kola ne zna za pobjedu, Budućnost "sigurnim korakom" hita ka šampionskoj tituli. Ponajmanje svojom zaslugom.

Jer, najbliži pratilac, Mladost, u tom periodu je uknjižila tri remija i dva poraza i propustila priliku da borrbu za titulu učini interesantnom u drugom dijelu prvenstva.

Lider šampionata, je poveo je golom Radomira Đalovića u 20. minutu. Izjednačio je Aleksandar Macanović u 33, a vođstvo kotorskom timu donio je Dejan Kotorac u 35. minutu. Konačan rezultat postavio je Darko Nikač u posljednjim sekundama meča.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom poražena od Iskre 2:1.

Ekipa iz Danilovgrada do pobjede, devete ove sezone, došla je golovima Rodoljuba Paunovića u 57. i 83. minutu. Jedini pogodak za Mladost postigao je Miloš Lakić u 62. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću igrala sa ekipom Grblja 0:0 i prekinula seriju od četiri uzastopna trijumfa.

Remi Sutjeske iskoristila je Zeta, koja je u Golubovcima pobijedila Rudar 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Nikola Krstović u 62.minutu, pa su Zećani sustigli Sutjesku na trećem mjestu.

U derbiju začelja, Lovćen je u Bijelom Polju pobijedio Jedinstvo 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Željko Marković u 81. minutu.

Bez golova završen je i duel u Tuzima, između Dečića i Petrovca.

Đalović i Adrović na čelu liste strijelaca

Napadač Budućnosti, Radomir Đalović, sa devet golova pridružio se na Admiru Adroviću, na čelu liste strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, nakon 24. kola, postigli su fudbaleri Budućnosti Milivoje Raičević i Goran Vujović.

Napadač Dečića, Vule Vujačić i Radoljub Paunović iz Iskre strijelci su po sedam pogodaka, dok su po jedan manje postigli njegov saigrač, Edvin Kuč i pojačanje Grblja u proljećnom dijelu šampionata, Šaleta Kordić.

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se postigli Aleksandar Vujačić iz Petrovca, Zoran Petrović iz Mladosti, Bojan Božović iz Sutjeske, Anđelo Rudović iz Petrovca, fudbaler Zete, Pjeter Ljuljđuraj, Jovan Vučinć iz Bokelja, Ivan Jablan iz Grblja i Marko Vuković iz Rudara.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fu dbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti