Argentina je na petom mjestu, koje vodi u baraž sa selekcijom Okeanije
2 komentar(a)
Argentina, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.03.2017. 05:55h

Bez Lea Mesija, koji je suspendovan samo nekoliko sati pred utakmicu, Argentina je bila bez daha na velikoj nadmorskoj visini u La Pasu, a nakon poraza od Bolivije 2:0 dovela u pitanje plasman na Svjetsko prvenstvo.

"Gauočosi" su pali na peto mjesto, iza neprikosnovenog Brazila, zatim Kolumbije, od koje ima dva boda manje, te Urugvaja i Čilea, za kojima zaostaje bod.

Mesi neće igrati ni naredne tri utakmice, a do kraja kvalifikacija ostala su još samo četiri kola.

Četiri selekcije idu direktno u završnicu, a petoplasirana igra baraž za predstavnikom Okeanije.

Arse u 31. i Moreno u 52. minutu iskoristili su dvije greške štopera Selte Ronkalje da Boliviji donesu veliku pobjedu.

Боливия - Аргентина 2:0. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. 14 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Brazil je nastavio sjajan niz - ostvario osmu uzastopnu pobjedu i već može da slavi plasman u završnicu.

Golovima Kutinja u prvom, a Nejmara i Marsela u drugom poluvremenu, Brazilci su savladali Paragvaj 3:0.

Nejmar je bio prva zvijezda meča, često na meti oštrih startova gostiju - as Barselone je promašio i penal, ali je njegov pogodak bio pravo remek-djelo.

Uzeo je loptu na 25 metara od svog kola, krenuo u nezadrživ prodor po lijevoj strani, a zatim, uz pomoć jednog defanzivca Paragvaja savladao golmana Silvu.

Бразилия - Парагвай 3:0. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. 14 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Urugvaj je poražen od Perua 2:1 u gostima, iako je poveo golom Sančesa u 30. minutu.

Preokret su donijeli Gerero u 34. i Flores u 62. minutu.

Kolumbija je slavila kao gost protiv Ekvadora 2:0, a Hames Rodriges postigao gol u 20. minutu, i asistirao Kvadradu 14 minuta kasnije.

Čile je, očekivano, savladao Venecuelu 3:1.

U 22. minutu bilo je 3:0 (Sančes. sjajnim golom iz slobodnog udarca, i dva puta Paredes), a smanjio je Rondon.

Kvalifikacije se nastavljaju 31. avgusta.