Junajted preskočio i "Riversajd", remi u derbiju na "Etihadu"

Junajted sada ima tri boda manje i utakmicu manje od Liverpula, koji od 17 i 30 igra sa Mančester sitijem
62 pregleda 1 komentar(a)
Mančester - Midlzbro, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.03.2017. 18:38h

Mančester junajted produžio je niz bez poraza u Premijer ligi na 17 mečeva i napokon se primakao mjestu koje vodi u Ligu šampiona - "đavoli" su slavili protiv Midlzbroa sa 3:1.

Poveli su poslije pola sata igre, kada je Ešli Jang centrirao sa lijeve strane, a Maruan Felaini sa druge stative ubacio loptu u mrežu.

U 62. minutu Džesi Lingard je izveo najbolji potez na meču - povukao je loptu do 20-ak metara od gola, a zatim uputio projektil u gornji lijevi ugao.

Midlzbro je smanjio preko Rudija Gestedea 12 minuta prije kraja, da bi u posljednjim trenucima meča Antonio Valensija postavio konačan rezultat.

Junajted je sada ispred Arsenala i nalazi se prvi put u TOP 5 nakon 184 dana - od septembra prošle godine.

Middlesbrough vs Manchester United - Highlights... by rs434849

"Za nama je veoma bitna i uspješna sedmica, jer smo se i plasirali u četvrtfinale Lige Evrope. S ova tri boda smo ostali u trci za četvrto mjesto i naravno da sam zadovoljan što mo trijumfovali. Realno, nismo mnogo rizikovali u ovom susretu, sve dok nismo primili gol", rekao je Žoze Murinjo nakon 600. pobjede Junajteda u Premijer ligi.

Totenhem pobjeđuje i bez Harija Kejna - Sparsi su kod kuće bili bolji od Sautemptona (2:1), pa su ostali na 10 bodova minusa u odnosu na Čelsi.

Kristijan Eriksen ne načeo "svece" u 14. minutu, Dele Ali je u 33. iz penala donio dva gola prednosti, a gosti su u nastavku krenuli na sve ili ništa.

Tottenham 2-1 Southampton Highlights & GOALS... by live-football3

Rizik im je donio samo utješni pogodak koji je postigao Džejms Vord-Praus početkom drugog poluvremena.

Totenhem je pobijedio 10. put zaredom na "Vajt Hart lejnu" u prvenstvu, što mu je najduži niz još od oktobra 1987. kada je slavio 14 puta u nizu.

Totenhemu u prilog ide i remi Mančester sitija u derbiju protiv Liverpula - na "Etihadu" je bilo 1:1, pa su Sparsi sada usamljeni na drugom mjestu.

"Redsi" su vodili golom Džejma Milnera iz penala, a bod "građanima" donio je Serhio Aguero nakon maestralne asistencije Kevina de Brujnea.

All Goals HD - Manchester City 1-1 Liverpool 19... by FootballLiveGoals

Liverpul na četvtom mjestu ima četiri boda više od Junajteda, ali i dva meča više...

Mančester siti - Liverpul 1:1