Monako i Atletiko su se pridružili Realu, Barseloni, Juventusu, Bajernu, Borusiji i Lesteru u četvrtfinalu. Žrijeb je u petak
65 pregleda 0 komentar(a)
Monako, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.03.2017. 21:50h

Monako i Atletiko Madrid su posljednji četvrtfinalisti Lige šampiona.

I dok je Atletiko očekivano, i bez većih problema sačuvao 4:2 iz Leverkuzena, Monako je napravio iznenađenje i eliminisao Mančester siti.

Nakon poraza 5:3 na "Itihadu", tim iz Monte Karla slavio je 3:1, pa Pep Gvardiola prvi put u karijeri neće voditi tim u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

Sa Barselonom i Bajernom stizao je najmanje do polufinala.

Furioznom igrom u prvih 45 minuta, Monako je stekao 2:0, golovima Mbapea i Fabinja, da bi Siti preuzeo kontrolu u nastavku.

Smanjio je preko Sanea, a onda iz prekida primio treći gol - Bakajoko je odveo francuski tim među osam najboljih u Evropi.

Pored Monaka i Atletika, tu su Real, Barselona, Juventus, Bajern, Borusija i Lester.

Žrijeb četvrtfinala je u petak.

Tok mečeva

Vrijeme curi za Siti...

Posljednja nada za Gvardiolu je Keleči Ihenačo.

Curi vrijeme za Mančester siti, koji je od 45. do 77. minuta bio mnogo bolji, postigao gol, ali je sada Monako jednom nogom u četvrtfinalu.

77. minut - kada je izgledalo da nemaju snage da se vrate, fudbaleri Monaka su poveli 3:1.

Lemar je ubacio iz prekida, a Timue Bakajoko efektno glavom pogodio donji lijevi ugao.

71. minut - ovo je moralo da se dogodi. Siti je smanjio na 2:1.

Liroj Sane je završio akciju, tako što je ubacio loptu u praznu mrežu, nakon udarca Sterlinga i odbrane Subašića.

U Madridu je još 0:0, ali moglo je da bude 0:1.

Dvije briljantne intervencije Jana Oblaka - prvo nakon šuta Julijana Branta, a zatim i Kevina Folanda, da bi na kraju Ćićarito bio neprecizan.

Ovo je već velika inicijativa Mančester sitija, gol Monaka je u konstatnoj opasnosti.

Još jedna divna asistencija Davida Silva, ubacio se po lijevoj strani Sane, tukao u bliži ugao i pogodio spoljni dio mreže.

65. minut - zicer za Siti. David Silva je uposlio Aguera, ali je Subašić briljanto reagovao i nogom odbranio udarac napadača gostiju.

Pep Gvardiola se uhvatio za glavu...

Monako je izgubio intezitet koji je imao u prvom poluvremenu. Svjesno ili ne, domaćin se povukao, sa je Siti dominantan na terenu.

62. minut - prvi šut Mančester sitija ka golu Monaka, moglo je bude 2:1.

Sve je dobro uradio Liroj Sane, Aguero na pet metara zahvatio loptu i poslao je visoko preko prečke.

Druga slika u nastavku meča na stadionu "Luj II". Gosti su odvažniji, bliži šesnaestercu.

Sjajnu šansu su imali - Sterling je pokušao da asistira Agueru, ali je Rađi intervenisao ispred Argentinca.

Siti je prvi put ušao u šesnaesterac i barem stvorio polušansu - nakon dobrog kretanja i utrčavanja Davida Silve, Subašić je istrčao i uhvatio loptu ispred španskog veziste.

Počela su druga poluvremena.

Monako je odigrao perfektnih 45 minuta protiv Sitija - diktirao ritam, napadao brzo i efikasno, a branio se visokim presingom i ima rezultat koji ga vodi u četvrtfinale.

Golovima Mbapea i Fabinja stekao je 2:0 protiv nemoćnog tima Pepa Gvardiole, koji se nijednom nije ozbiljno primakao golu domaćina.

O kakvom je odnosu snaga riječ govori i neumoljiva statistika - prvi put u Ligi šampiona, Mančester siti nije imao nijedan šut ka golu u prvom poluvremenu.

U Madridu, u duelu Atletika i Bajera, nema golova, a "kolćonerosi" su u finišu imali dvije dobre šanse, preko Koreee i Kokea.

Oba puta sjajno je branio Leno.

Uzbuđenja i u Madridu.

Dvije sjajne intervencije golmana Bajera Bernda Lenoa, nakon udaraca Koree i Kokea.

Aspolutna dominacija Monaka, čini se da i treći gol visi u vazduhu.

Igrači Sitija konfuzni, kao i da su nespremni da reaguju na igru rivala, rijetko pređu centar, a nijednom nisu ugrozili Subašića.

29. minut - Monako vodi 2:0. Fabinjo je strijelac.

Još jedna akcija po desnoj strani, Mendi je ubacio, a Fabinjo bio sam na 10 metara.

U Madridu, pokušao je Bajer preko Ćićarita, koji je iz prilično dobre pozicije prebacio gol - 0:0.

I nakon vodećeg gola, i poslije 25 minuta, Monako je zadržao visok ritam, ali uzbuđenja nema, osim situacije u kojoj je Mbape bio u ofsajdu, nakon opasne akcije domaćeg tima.

U Madridu nema uzbuđenja, Atletiko - Bajer 0:0, bez šansi...

Monako je u prvih 15-ak minuta pokazao da je tim pun klase, tehnike, brzine.

Na mukama je Mančester siti, konstantno se igra na polovini gostiju.

8. minut - Mbape je načeo Siti, samo minut nakon što je promašio zicer - asistirao mu je Bernardo Silva, a mladi, 18-godišnji napadač pogodio sa peterca.

7. minut - opasni Monako je priprijetio - Kilijan Mbape, novi Anri, izašao je sam ispred Kabaljera, koji je zaustavio njegov šut.

Počeli su mečevi u Madridu i Monte Karlu.

Večeras će biti poznati svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Ko će se pridružiti Realu, Barseloni, Juventusu, Bajernu, Borusiji i Lesteru.

Atletiko Madrid je blizu, jer ima velikih 4:2 iz Leverkuzena, uoči revanša sa Bajerom na "Kalderonu".

Stefan Savić, koji je u subotu slomio nos protiv Granade, nalazi se na klupi, gdje je i Fernando Tores, dvije sedmice nakon stravičnog pada i povrede glave, na meču sa Deportivom.

Mnogo više neizvjesnosti trebalo bi da bude u Monte Karlu.

Mladi, poletni, talentovani i ofanzivni Monako napašće Mančester siti, od koga je na "Itihadu" izgubio 5:3.

Tim koji je ove sezone dao 124 gola moraće da postigne najmanje dva ako želi među osam.

Nedostajaće mu prvi strijelac Radamel Falkao, dvostruki strijelac u prvom meču, koji nije uspio da se oporavi od povrede, ali fudbalska Evropa ponovo će na djelu vidjeti potencijal Mbapea, Lemara i Bernarda Silve.

Pep Gvardiola, trener Sitija, proslaviće jubilej - 100. meč u karijeri u Ligi šampiona, dvostruko manje utakmica odigraće večeras David Silva.