Juve u 97. minutu iz penala srušio Milan

U prvom meču 28. kola Serije A Juventus je u Torinu pobijedio Milan 2:1. Gol odluke postigao je Dibala iz jedanaesterca u sedmom minutu sudijske nadoknade.
11 komentar(a)
Dibala, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.03.2017. 22:00h

Kada se to možda i najmanje očekivalo, Milan je pokazao zube i ponos nekadašnjeg evropskog šampiona.

Ipak, ni "rosoneri" nisu mogli da zaustave veliku seriju Juventusa - golom u 97. minutu sa bijele tačke, branilac titule je pobijedio 2:1 i time upisao 31. uzastopni trijumf na svom stadionu.

Dva najtrofejnija italijanska kluba otvorili su 28. kolo sjajnim duelom.

Torinezi su poveli u 30. minutu, kombinacijom dvojice defanzivaca - desni bek Dani Alves je asistirao, a štoper Benatia u stilu rasnog golgetera zatresao mrežu.

Dva minuta prije odlaska na odmor, Deulofeu je povukao kontru i na vrijeme uposlio Baku, koji je savladao Bufona.

Ювентус - Милан 2:1. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 28 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U nastavku, gosti su dugo odolijevali napadima Juvea, a u finišu su umjeli i da priprijete lideru...

Meč nije završio Argentinac Sosa, koji je isključen u sudijskoj nadoknadi zbog drugog žutog kartona.

U petom minutu dodatka, nakon centaršuta Lihštajnera, De Šiljo je igrao rukom, a sudija Masa je uz konsultaciju sa pomoćnicima pokazao na bijelu tačku.

Dibala je zadržao mirnoću i nadmudrio golmana "rosonera" Donarumu - pobjeda koja u konačnom bilansu Juventusu može donijeti "skudeto".

Tim Masimilijana Alegrija sada ima 70 bodova, 11 više od drugoplasirane Rome, koja u nedjelju gostuju Palermu.