Stouk izgubio posljednju bitku, Vest Hem se spasio, Vest Brom se još nada

97 pregleda 0 komentar(a)
Stouk, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.05.2018. 18:27h

Stouk je izgubio odlučujuću bitka za opstanak, od Kristal Palasa sa 2:1, pa se poslije deset godina boravka u Premijer ligi preselio u Čempionšip!

Nakon poraza od Palasa, Stouk je i matematički ostao bez šansi da izbjegne ispadanje.

U nižem rangu bio je i Vest Brom, uprkos pobjedi nad Totenhemom, ali je na volšeban način ostao u životu, nakon što je Everton u posljednjim trenucima meča izjednačio protiv Sautemptona.

Stouk je otpisan sa 30, Vest Brom ima 31, Svonsi 33, Sautempton 34, a Hadersfild, koji ima meč manje, 35. U narednom kolu, u direktnom duelu za opstanak sastaju se Svonsi i Sautempton.

"Sveci" su bili blizu pobjede za spas na "Gudison parku", vodili od 56. minuta golom Nejtana Redmonda, da bi u šestom minutu nadoknade Tom Dejvis izjednačio i dodatno zakomplikovao borbu za opstanak.

Stouk je danas tražio posljednji slamku spasa, u duelu sa Kristal Palasom, želio prvu pobjedu poslije 12 utakmica (pet poraza i sedam remija).

I počeo je dobro, nako što je Ćerdan Šaćiri je prelijepim golom iz slobodnog udarca u 43. minutu donio vođstvo domaćinu.

Međutim, u drugom poluvremenu Kristal Palas je potpuno preokrenuo rezultat i stigao do tri boda, koja mu, osim prestiža, ništa ne znače.

Džejms Mekartur je izjednačio u 68, a Van Anholt, poslije greške odbrane domaćina, postigao gol za pobjedu u 86. minutu...

Svonsi je protiv Bornmuta tražio bodove spasa, ali nije uspio - "trešnjice" su slavile golom Frejzera.

U bezbjednu zonu ušao je, s druge strane, Vest Hem pobjedom nad Lesterom u gostima 2:0, golovima Žoaa Marija i Marka Nobla, koji je sjajnim volej udarcem sa 25 metara pogodio donji desni ugao.

Vest Hem je došao do 38. boda, koliko će, po svemu sudeći, biti dovoljno za opstanak.

Vest Brom je kratko dobio nadu u opstanak, pobjedom nad Totenhemom 1:0, golom Džejka Livermora u 92. minutu.

Sautempton je, međutim, ugasio nade, ali je iznenađujući poraz Totenhema obradovao Čelsi, koji sada vjeruje u plasman u Ligu šampiona.

Čelsi, naime, ima pet bodova manje od Totenhema, ali i tri utakmice do kraja šampionata, za razliku od "spursa", kojima su ostale dvije.

Čelsi sjutra igra protiv Liverpula na "Stamfor bridžu".