Čudo nad čudima, to može samo Barsa - 6:1 za istoriju i četvrtfinale

Plasman u četvrtfinale sinoć su izborili Real i Bajern
59 pregleda 0 komentar(a)
semafor, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.03.2017. 22:01h

Barselona je čudo od ekipe, samo Barselona to može - da pobijedi tim kakav je Pari sen Žermen sa 6:1, iako je u 88. minutu rezultat bio takav da su je tri gola vodila u četvrtfinale.

Nejmar iz slobodnog udarca, pa iz penala, a na kraju Serđi Roberto i - čudo se dogodilo.

Barsa je vodila 3:0, a kada je Kavani u 62. minutu smanjio, izgledalo je da je sve gotovo.

Ali, kada igraju katalonski mađioničari sve je, definitivno, moguće...

U drugom meču nije bilo drame, Borusija je sa 4:0 savladala Benfiku.

Tok mečeva

90+5. minut - ovo može samo Barselona - 6:1, pobjeda za četvrtfinale.

Serđi Roberto je heroj.

Za sedam minuta, od 88. do petog sudijske nadoknade, Barselona je postigla tri gola i pobijedila PSŽ 6:1.

Čudo nad čudima, to može samo Barsa - 6:1 za istoriju i četvrtfinale.

90. minut - penal za Barsu, možda prestrogo dosuđen.

Nejmar za 5:1, može li se u finišu dogoditi čudo.

88. minut - Barsa je povisila na 4:1, sjajan gol Nejmara iz slobodnog udarca.

85. minut - Borusija u velikom stilu ide u četvrtfinale - het-trik Obamejanga iz sumnjive ofsajd pozicije, nakon dodavanja Durma.

Splasnuo je entuzijazam Barselone, 60 minuta je trajao san, ali je gol Kavanija sve promijenio...

Pogotkom protiv Barselone, Edinson Kavani izjednačio se sa Zlatanom Ibrahimovićem na listi najboljih strijelaca PSŽ-a u evropskim takmičenjima - obojica su postigli po 20 golova.

Urugvajac ove sezone već devet.

64. minut - zicer za Kavanija da definitivno riješi sve - nogom je Ter Štegen zaustavio njegov šut.

Tri gola su potrebna Barsi sada za prolaz u četvrtfinale...

62. minut - Edinson Kavani - 3:1, da li je ovo gol koji će odlučiti dvomeč.

Duga lopta Veratija, Kurzava je glavom vratio za Urugvajca koji nije pogriješio sa desetak metara od gola.

61. minut - već je 3:0 za Borusiju, drugi gol Obamejanga.

59. minut - Borusija ima rezultat za četvrtfinale - 2:0, strijelac Kristijan Pulišić.

52. minut - velika šansa za PSŽ, Kavani je uletio na centaršut Munijea i pogodio stativu.

50. minut - Barselona sada ima sve uslove da vjeruje u četvrtfinale - vodi 3:0.

Strijelac Leo Mesi iz penala.

Prethodno je Ajtekin procijenio da je Munije oborio Nejmara u svom šesnaestercu.

Utakmicu Barselona - PSŽ prati tačno 96.290 gledalaca.

I 95 odsto se nada da će u drugom poluvremenu Barsa napraviti čudo.

47. minut - velika šansa za Benfiku - Servi je ostao sam na desetak metara, ali se Pišček bacio i tijelom blokirao šut.

Barselona na poluvremenu ima 2:0, još dva gola joj fale da nadoknadi zaostatak iz Pariza.

Borusija je to uradila protiv Benfike, vodi 1:0 od četvrtog minuta.

Oba gola Barselona je postigla nakon velikih grešaka odbrane Pari sen Žermena, koja je dozvolila da im tako opasni igrači dođu do peterca, a pritom da neodlučno uđu u duele i startuju na loptu.

40. minut - Barsa je na pola puta - 2:0. Autogol Kurzave.

Užasna reakcija i Markinjoša i strijelca autogola, nakon akcije koju su izveli Suares i Inijesta.

U Dortmundu, Borusija je mogla da ostane sa igračem manje - nevjerovatno kako Dembele nije dobio drugi žuti karton zbog grubog faula nad Eliseuom.

Sudija Mark Etkinson je progledao kroz prste mladom Francuzu.

35. minut - Barselona poslije dugo vremena u šesnaestercu rivala - šut Suaresa bio je lak plijen za Trapa.

31. minut - prvi šut u gol Pari sen Žermena - Lukas Moura je imao dosta prostora na 20-ak metara, ali je tukao pravo u Ter Štegena.

U Dortmundu, Borusija ima 1:0, anulirala je zaostatak i ne žuri da uveća vođstvo.

Nakon početnog poritiska Barselone, gosti iz Pariza su se stabilizovali, nema apsolutne dominacije domaćeg tima.

Luis Suares, čovjek koji je doveo Barsu u vođstvo, postigao je 65. gol na 64 meča na "Nou kampu".

18. minut - Nova opasnost po "svece" - Nejmar je sjajno šutirao iskosa sa lijeve strane, bilo je veoma, veoma blizu.

Pokušao je Mesi iz slobodnog udarca sa 25 metara - preko gola, Trap je kontrolisao šut Argentinca.

Već dva žuta kartona imaju igrači PSŽ-a - Draksler i Matuidi.

Deset minuta na "Nou kampu" - deset minuta pred golom Pari sen Žermena.

Barselona odlučna da napravi neviđeni preokret.

4. minut - Borusija je odmah anulirala zaostatak - Obamejang je strijelac.

Dembele je ubacio iz kornera, Pulišić zahvatio loptu, a napadač iz Gabona je proslijedio sa druge stative u mrežu.

3. minut - Barsa vodi - Luis Suares se sjajno snašao na petercu gostiju i prebacio Trapa.

Kakav početak.

Počeli su mečevi u Barseloni i Dortmundu.

Još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona biće poznata večeras.

Pari sen Žermen je jednom nogom među osam najboljih, nakon spektakularnih 4:0 protiv Barselone u Parizu.

Ako je, međutim, neka ekipa sposobna da učini i nemoguće, to je Barsa, sa Mesijem.

Šanse su, na papiru male, a i tradicija ne ide u prilog - samo tri ekipe u istoriji evropskih takmičenja uspjele su da preokrenu četiri gola zaostatka (Real protiv Menhengladbaha u sezoni 1986/86, Partizan protiv Kvins park rendžersa 1984/85 i portugalski Leišoes protiv švajcarskog Le Šo de Fona u sezoni 1961/62).

Katalonci sa svim raspoloživim snagama idu u nemoguću misiju, gosti su u odnosu na prvi meč jači za kapitena Tijaga Silvu.

PSŽ je neporažen na 16 mečeva, a u toj seriji postgao je 46 golova.

U Dortmundu, Borusija ima zadatak da dostigne 0:1 iz Lisabona protiv Benfike.