Jovetić promašio penal, Ibora ga ispravio za novu pobjedu Sevilje

Atletiko osvojio samo bod na gostovanju Deportivu u La Korunji. Stefan Savić ostao na klupi
5 komentar(a)
Jovetić, Foto: Marca
Ažurirano: 02.03.2017. 22:35h

Sevilja se ne zaustavlja - trećom uzastopnom pobjedom, osmom na posljednjih deset utakmica u Primeri, tim Horhea Sampaolija ostao je u trci za titulu, sa dva boda manje od vodeće Barselone i samo jednim manje od Reala.

Nova "žrtva" Andalužana bio je Atletik Bilbao, koji je na "Sančes Pishuanu" poražen sa 1:0.

Stevan Jovetić je imao veliku priliku da postigne četvrti gol u dresu Sevilje. U 14. minutu je namjestio loptu na bijelu tačku, njegov udarac sa 11 metara odbranio je golman Baskijaca Irazoz, ali se na pravom mjestu našao Ibora - poslao je odbijenu loptu u mrežu i "ispravio" crnogorkog reprezentativca.

Još dvije dobre šanse imao je Jovetić prije promašenog penala - udarac glavom u 5. minutu otišao je preko gola, dok je Irazoz odbranio njegov šut tri minuta kasnije.

Jovetić je zamijenjen desetak minuta prije kraja, uz ovacije sa ispunjenih tribina Sančes Pishuana.

Atletiko Madrid posustaje za vodećom trojkom - "kolćonerosi" su osvojili samo bod na gostovanju Deportivu u La Korunji, koji im je dobio Antoan Grizman fantastičnim pogotkom u 68. minutu.

Domaćin je vodio od 13. minuta, golom Rumuna Andonea.

Utakmica je, međutim, ostala u sjenci teškog pada Fernanda Toresa, koji je direktno sa terena prebačen u bolnicu u La Korunji.

Ekipa Dijega Simeonea definitivno ne može da prati Barselonu, Real i Sevilju, koji redom imaju 12, 11 i 10 bodova prednosti, pa je realnost borba za 4. poziciju i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Najveći rivali su Real Sosijedad, koji ima bod, i Viljareal, sa četiri boda manje.

Stefan Savić je ostao na klupi - Simeone je odluči da ukaže šansu urugvajskom tandemu Godini - Himenes.