Od dresa BiH večeras su se oprostili Vedad Ibišević, Emir Spahić i Zvjezdan Misimović
157 pregleda 0 komentar(a)
BiH - Crna Gora fudbalska reprezentacija, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 28.05.2018. 17:57h

Crna Gora je remizirala u Zenici sa Bosnom i Hercegovinom.

Na Bilinom polju nije bilo golova, a nakon svega viđenog može da se kaže i da su "hrabri sokoli" upisali pozitivan rezultat, jer je domaćin bio mnogo opasniji rival.

Pamte se šanse Džeka, Kodra, Duljevića, Pjanića..., ali i odlične reakcije našeg golmana Danijela Petkovića koji je sa tri fenomenalne odbrane najzaslužniji što tim Ljubiše Tumbakovića nije primio pogodak na ovom gostovanju.

Tumbaković je u ovom meču šansu dao petorici debitanata - od starta su na terenu bili Mirković i Kopitović, a kasnije su igrali i Lončar, Kajević i Hočko.

Naredni meč, takođe prijateljski, Crna Gora igra u subotu protiv Slovenije u Podgorici.

TOK MEČA

Kraj utakmice - BiH i Crna Gora su remizirali bez golova.

Sudijska nadoknada iznosi pet minuta.

Tumbaković je dao šansu i Deniju Hočku, koji je zamijenio Mirkovića.

Još pet minuta igre u Zenici. I dalje je rezultat 0:0.

80. minut - Janković je izveo slobodan udarac sa 25 metara, šutirao je preko gola, a onda i napustio igru. Na terenu je novi debitant u dresu reprezentacije Asmir Kajević. Izašao je i Bećiraj, a na terenu je Lukla Đorđević.

78. minut - Opet mijenja Prosinečki. Umjesto Nastića je ušao Šunjić.

Druga, pa treća izmjena u Crnoj Gori. Umjesto Mugoše je ušao Vladimir Jovović, a Stojkovića je zamijenio Aleksandar Boljević.

72. minut - Petković po ko zna koji put na visini zadatka. Sada je zaustavio fantastičan udarac Duljevića.

70. minut - Najbolja prilika u drugom dijelu. Džeko je šutirao pored gola.

Mijenja i Tumbaković. U igri je još jedan debitant - Stefan Lončar, izašao je Nebojša Kosović.

Četvrta promjena u BiH - umjesto Višće na terenu je Duljević.

Sporiji ritam meča i u prvih 15 minuta nastavka - nema golova u Zenici.

Višća je dobio žuti karton nakon što je spriječio potencijalni kontranapad Crne Gore.

50. minut - Jedan od malobrojnih napada crne Gore koji je obećavao. Šutirao je Vešović sa preko 20 metara, ali visoko preko gola.

Počelo je drugo poluvrijeme napadima Bosne i Hercegovine.

Kraj prvog poluvremena u kojem je Bosna i Hercegovina bila mnogo bolji rival. Petković je zaustavio šuteve Pjanića, Džeka i Kodra...

Crna Gora je u posljednjem napadu u prvom dijelu imala šansu preko Marušića.

Igraće se šest minuta nadoknade u prvom poluvermenu.

40. minut - Najbolja šansa za BiH, ponovo je promašio Džeko. Opet je odlično reagovao Petković, koji je odbranio šut sa pet metara.

Nakon kiksa Simića veliku šansu je propustio Kodro, a onda je Crna Gora imala korner na drugoj strani.

34. minut - Razigrao se domaćin i došao do najbolje prilike. Opet je pokušao Pjanić, ali je Petković uz pomoć stative sačuvao mrežu.

31. minut - Konačno šansa, i to za BiH. Probao je Džeko, ali preko gola.

Revijalni dio je dodatno "ubio" ritam ionako spore utakmice u Zenici.

Utakmica je nastavljena, na terenu su sada Kodro, Bičakčić i Sarić.

Kapiten naše reprezentacije Fatos Bećiraj je triju protivnika uručio dresove Crne Gore kao poklone.

18. minut - Na redu je revijalnio dio - od dresa reprezentacije Bosne i Hercegovine su se oprostili Vedab Ibišević, Emir Spahić i Zvjezdan Misimović.

15. minut - Dva vezana kornera domaćina, ali bez opsnosti po gol Petkovića.

Mirnih desetak minuta na startu. Bez većih uzbuđenja u Zenici.

3. minut - Prva je zaprijetila Crna Gora. Janković je izveo slobodan udarac, a Bećiraj probao glavom. Ipak, bio je i ofsajd.

Počela je utakmica na Bilinom polju, prva u istoriji ove dvije reprezentacije.

Crnogorski fudbaleri od 18 časova gostuju Bosni i Hercegovini u Zenici.

Selektor Ljubiša Tumbaković je lansirao dva debitanta, vezistu Luku Mirkovića i defanzivca Borisa Kopitovića.

"Hrabri sokoli" naredni meč igraju u subotu - sastaće se sa Slovenijom u Podgorici.

Sastav Crne Gore: Petković - Marušić, Simić, Kopitović, Stojković - Kosović, Mirković, Vešović, Janković - Bećiraj, Mugoša.

Poznat je i sastav BiH u meču u kojem će se od nacionalnog tima oprostiti Vedad Ibišević, Emir Spahić i Zvjezdan Misimović.

BiH: Šehić, Nastić, Todorović, Vranješ, Spahić, Cimirot, Pjanić, Misimović, Višća, Ibišević, Džeko.