Obradovali Barsu: Valensija srušila Real i otvorila šampionat!

Valensija - Real, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2017. 20:21h

Sezona odmiče, a Real je sve ranjiviji i ranjiviji.

Do sredine januara, „kraljevski klub“ je vezao 40 utakmica u svim takmičenjima znajući samo za pobjede i remije

Od tada je izgubio dva meča, ispao iz Kupa kralja, a nakon trećeg poraza, ovog puta u Valensiji 2:1, u zaostalom meču 16. kola Primere, zadrmala mu se prva pozicija.

Istina, sastav Zinedina Zidana ima bod više od drugoplasirane Barselone, i još jedan zaostali duel (sa Seltom na Balaidosu), ali šampionska trka djeluje potpuno otvoreno...

Probuđena Valensija je na Mestaji u devet minuta bacila lidera na koljena – najprije je Zaza (3) iz poluokreta, fenomenalnim pogotkom razgalio domaće navijače, da bi Oreljana (9) u kontri nadogradio trud italijanskog napadača i neposrednog asistenta Nanija.

Валенсия - Реал Мадрид 2:1. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 16 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sav kasniji trud Reala da nadoknadi minus, iscrpio se u golu Kristijana Ronalda u 44. minutu, 15. u sezoni...

Drugom uzastopnom pobjedom, „slijepi miševi“ su preuzeli 14. mjesto, sa 10 bodova više od zone ispadanja.