Junajted ponovo bolji od Sent Etjena, Krasnodar ispisao istoriju

Mančester junajted, Šalke i Krasnodar prošli u osminu finala Lige Evrope. "Đavoli" su i u revanšu pobijedili Sent Etjen, ovog puta 1:0, Šalke je remizirao u Gelzenkirhenu sa PAOK-om 1:1, a istim rezultatom završen je meč Fenerbahčea i Krasnodara u Istanbulu.
Junajted - Sent Etjen, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2017. 19:07h

Drugu sezonu zaredom, Mančester junajted će igrati u osmini finala Lige Evrope.

Više od pola posla oko prolaska među 16 najboljih, „crveni đavoli“ su odradili na Old Trafordu, pobijedivši u prvom meču Sent Etjen 3:0.

Na stadionu Žofri Gišar, tim Žosea Murinja je rutinski dovršio zadatak, a sve je bilo poznato u 17. minutu, kada je Henrik Mhitarjan proslijedio centaršut Huana Mate u mrežu.

Osam minuta kasnije, jermenski reprezentativac je morao da napusti teren zbog povrede.

Bez previlike potrošnje snage, gosti su u preostalom dijelu meča više mislili na nedjeljno finale Liga kupa na Vembliju sa Sautemptonom. Nije ih omelo ni naivno isključenje štopera Erika Bejlija, kome su između 60. i 63. minuta pokazana dva žuta kartona.

Opet su u centru pažnje bili braća Pogba, Pol i Florentin, i njihov srdačan susret...

Uz Junajted, u osmini finala su i Šalke i Krasnodar.

U Gelzenkirhenu nije bilo dileme, jer su Njemci u revanš unijeli pobjedu 3:0 iz prvog meča sa PAOK-om u Solunu. Remi 1:1 zadovoljio je i jedne i druge.

Za to vrijeme, fudbaleri Krasnodara slave najveći klupski uspjeh u evropskim takmičenjima.

Poslije minimalne pobjede nad Fenerbahčeom na svom terenu, ruski tim je u Istanbulu igrao neriješeno sa Fenerbahčeom 1:1.

Smolov je doveo goste u vođstvo u 7. minutu, a izjednačio je Souza u 41.

Liga Evrope – revanš mečevi 1/16 finala

Sent Etjen – Mančester junajted 0:1 (0:1) – prvi meč 0:3

Сент-Этьен - Манчестер Юнайтед 0:1. Обзор матча. Лига Европы 2016/17. 1/16 финала. 2-й матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Fenerbahče – Kransodar 1:1 (1:1) – prvi meč 0:1

Šalke – PAOK 1:1 (1:1) – prvi meč 3:0