Roma čuva drugo mjesto, Napoli siguran, Milan bolji od "viole"

"Vučica" deklasirala Torino - 4:1
Marek Hamšik, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.02.2017. 21:57h

Romi kao da ne pada na pamet da dozvoli Napoliju da joj oduzme drugo mjesto.

Napolitanci su svega nekoliko sati bili ispred "vučice", a onda su Rimljani vratili stvari na isto stanje pobjedom nad Torinom.

Na "Olimpiku" je bilo 4:1, a sve je bilo riješeno već nakon 15 minuta kada su Edin Džeko i Mohamed Salah pogađali mrežu nesigurnog Džoa Harta.

U drugom poluvremenu je Leandro Paredes obezbijedio tri boda Romi, a potom su se upisali i Rađa Naingolan na jednoj i Maksi Lopes na drugoj strani.

Roma – Torino 4-1 SERIE A (19.02.2017) Highlights by billiemccarroll

Roma je tako ostala na dva boda više od Napolija koji nije imao problema u Veroni - "azuri" su pobijedili Kjevo sa 3:1 i vratili mir nakon velikih tenzija koje je uslovio poraz od Real Madrida u Ligi šampiona.

Lorenco Insinje i Marek Hamšik su u finišu prvog poluvremena praktično osigurali trijumf gostiju, kasnije se upisao i Pjotr Zjelinski, a jedini gol za Kjevo dao je Rikardo Međorini.

Кьево - Наполи 1:3. Обзор матча. Серия А 2016/17. 25 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Mini seriju od dvije utakmice bez Maura Ikardija Inter je okončao trijumfalno – slavio je u oba meča i dokazao da ne zavisi isključivo od golova kapitena.

Nakon što je savladao Empoli na svom terenu u prošlom kolu (2:0), Inter je sada imao mnogo komplikovaniji meč, ali su tri boda opet stigla – bilo je 1:0 u Bolonji, a jedini gol je postigao Gabrijel Barbosa u 81. minutu.

To je ujedno prvi gol mladog brazilskog napadača koji je ljetos Santosu plaćen skoro 30 miliona eura.

"Mnogo sam radio i smatram da je ovaj gol nagrada za sav trud. Posebno sam zadovoljan što je moj pogodak donio tri boda Interu i što smo uradili ono što smo željeli u Bolonji", rekao je Gabigol.

Болонья - Интер 0:1. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 25 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milan je nastavio borbu za plasman u Ligu Evrope i savladao Fiorentinu u Gradu mode.

"Rosoneri" su trijumfovali sa 2:1 - poveli su golom Kučke, poravnao je Kalinić, a tri boda je donio Deulofeu.

Zdenjek Zeman je prije nekoliko dana preuzeo Peskaru i stigla je prva pobjeda u sezoni, ako se izuzme ona protiv Sasuola za zelenim stolom.

Peskara je na "Adriatiku" ponizila Đenovu sa čak 5:0, ali teško da Čeh može nešto da promijeni u nastavku sezone koja je praktično izgubljena, jer je ekipa u ovom trenutku na 10 bodova od zone opstanka.