Drama na vrhuncu: Siti se izjednačio sa Liverpulom na 1. mjestu

Siti golovima Laportea i Žezusa slavio 2:0 na gostovanju Evertonu
2585 pregleda 0 komentar(a)
Laport postiže prvi gol za Siti na Gudisonu, Foto: PHIL NOBLE
Ažurirano: 06.02.2019. 23:12h

Trka za titulu u engleskoj Premijer ligi dostiže vrhunac - Siti se pobjedom na gostovanju Evertonu (2:0) izjednačio sa Liverpulom na 1. mjestu.

U pitanju je unaprijed odigran meč, jer ekipu Sitija 24. februara čeka finale Liga kupa protiv Čelsija, tako da Liverpul ima meč manje.

Meč na "Gudison parku" odlučen je na čudan način - Gvardiolin tim je, naime, davao golove u nadoknadi prvog i drugog poluvremena.

Laport je u 47. minutu, taman kada se sudija Poson spremao da odsvira kraj prvog dijela, pogodio glavom nakon centaršuta Davida Silve.

Rezervista Gabi Žezus je u posljednjem od sedam minutu sudijske nadoknade, kada se iščekivao kraj, iskoristio dodavanje De Brujnea i iz drugog pokušaja savladao Pikforda.

Trka se nastavlja za vikend, Siti igra kod kuće derbi sa Čelsijem, Liverpul dočekuje Bornmut...