Sterling žrtva rasne diskriminacije na Stamfordu?

Britanski mediji navode da je snimak incidenta tokom prvog poluvremena utakmice juče kružio internetom
rahim sterling, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 09.12.2018. 09:10h

Fudbalski klub Čelsi i lokalna policija su pokrenuli istragu nakon navoda da je jedan od navijača na Stamford bridžu rasno diskriminisao napadača Mančester sitija, Rahima Sterlinga.

Britanski mediji navode da je snimak incidenta tokom prvog poluvremena utakmice Premijer lige, u kojoj je Čelsi slavio 2-0, juče kružio internetom.

Sve se dogodilo kada je Sterling otišao da po loptu ispred tribine Metju Harding, a iz kluba poručuju da će preduzeti sve potrebne mjere da krivci budu kažnjeni.

"Pregledaćemo snimak kako bismo utvrdili da li je bilo prekršaja", saopštili su iz policije.

Legenda Arsenala, Jan Rajt, na internetu je napisao da su se "vratili stari dani".

Tim Maurisija Sarija je pobjedom u derbiju 16. kola nanio prvi poraz "građanima" sezoni, a Premijer liga je dobila novog lidera na tabeli. Liverpul se nalazi na čelu kolone sa 42 boda, dok ekipa Pepa Gvardiole ima bod manje. Čelsi je na četvrtoj poziciji sa 34 boda.