Vujović presudio Kazahstancima

Sljedeći protivnik u Antaliji biće ruski Tomsk. Utakmica je zakazana za 6. februar
56 pregleda 1 komentar(a)
FK Budućnost, Foto: FK Budućnost
Ažurirano: 02.02.2017. 17:45h

Fudbaleri Budućnosti zabilježili su pobjedu u prvoj pripremnoj utakmici u Turskoj - savladali su Irtiš Pavlodar, trećeplasiranu ekipu kazahstanskog šampionata, rezultatom 1:0.

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Goran Vujović.

Budućnost i Irtiš odigrali su pravu takmičarsku utakmicu sa puno trčanja, uz visok tempo, iako su treneri obje ekipe dali šansu skoro svim igračima.

Utakmica u Beleku počela je u znaku Budućnosti.

Hočko i Raičković držali su sredinu terena, a u 25. minutu Raičković je i počeo akciju, koja je završena golom.

Oduzeo je loptu protivničkim igračima, dodao Đaloviću, da bi akciju nastavio Raičević, a završio Vujović.

Nastavila je Budućnost u istom ritmu, konstantno vršeći pritisak na zadnju liniju protivnika, držala loptu i pokušavala da iz izgrađenih akcija dođe do gola Kazahstanaca.

U drugom poluvremenu treneri obje ekipe su kombinovali sastave, Irtiš je imao jednu priliku iz prekida, ali lopta je nakon udarca glavom štopera gostiju prošla pored stative.

Na drugoj strani su ofanzivci Budućnosti mogli i do drugog pogotka, ali ipak ostalo je 1:0.

Budućnost : Dragojević, Radunović, Mitrović, Vukčević, Raspopović, Hočko, Raičković, Vušurović, Raičević, Đalović, Vujović.

Igrali su još : Marčelja, Banović, Seratlić, Camaj, Mirković, Janketić, Sekulić, Marković.

Sljedeći protivnik u Antaliji biće ruski Tomsk.