Prvi Zidanov neuspjeh - Real eliminisan iz Kupa

Ekipa iz Viga ide u polufinale, gdje su već Atletiko Madrid i Alaves, a čekaju se još Barselona ili Real Sosijedad, koji sjutra na "Nou Kampu" igraju revanš (Barsa je dobila 1:0 u San Sebastijanu).
9 komentar(a)
Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.01.2017. 22:37h

Real je bio neporažen 40 utakmica, a onda je u sedam dana zamalo i drugi put izgubio od Selte.

No, gol Lukasa za 2:2 u 90. minutu revanša nije prevelika utjeha, ekipa Zinedina Zidana je eliminisana u četvrtfinalu Kupa Španije, a presudio joj je poraz od 2:1 u prvom meču na svom stadionu.

Prijevremena eliminacija iz Kupa Španije valjda je i prvi Zidanov neuspjeh na klupi Reala - došao je početkom 2016, napravio veliku seriju pozitivnih rezultata, umalo nadoknadio veliki bodovni zaostatak za Barsom u prvenstvu, osvojio Ligu šampiona, te umakao na prvom mjestu u novoj sezoni.

Tek nakon 12 mjeseci osjetio je šta znači biti poražen.

Selta je povela minut prije kraja prvog poluvremena, nakon čudnog spleta okolnosti - Gvideti je izašao sam na gol Reala, Kasilja je odbranio njegov udarac, ali je natrčao Danilo koga je lopta pogodila u nogu i odbila se u mrežu (autogol).

No, Real se nije predavao - Ronaldo je u 62. minutu, sjajnim golom iz slobodnog udarca, izjednačio na 1:1.

Jurnuo je "kraljevski klub" svim silama na gol domaćina, tražio je gol za produžetak, ali je dobio kontranapad koji je ugasio nade - Danac Danijel Vas je tri minuta prije kraja pogodio za 2:1 i lansirao Seltu ka polufinalu.

U posljednjim trenucima meča Lukas je izjednačio 2:2 nakon kornera, imao je Real i četiri minuta nadoknade za potpuni preokret, ali nije ni prišao domaćem golu.