U žiži: Jovetić namjestio gol u pobjedi Sevilje u Pamploni

U 43. minutu, pri rezultatu 1:0 za agresivne domaćine, Jo-jo je namjestio izjednačujući gol Ibore. Do kraja meča - goleada i pobjeda Sevilje 4:3
Jovetić, Foto: La liga
Ažurirano: 22.01.2017. 13:05h

Stevan Jovetić je fudbaler u žiži - nakon dva gola u mečevima sa Realom, kapiten crnogorske reprezentacije se na gostovanju Osasuni, prvi put našao u startnoj postavi Sevilje.

I odmah je pokazao da nije igrač za klupu, upisavši asistenciju u važnoj pobjedi kluba iz Andaluzije 4:3.

Prethodno, sastav iz Pamplone, poveo je pogotkom Leona (15).

Nastavak je donio pravu ludnicu, prije svega zahvaljujući Ibori.

Kapiten Sevilje je najrpije zatresao svoju mrežu u 63. minutu, a već u narednom napadu svog tima je ispravio grešku i još jednom poravnao rezultat.

Potpuni preokret donio je rezervista Sarabija, koji je u 80. minutu izveo korner nakon koga je Vaskez poentirao, da bi u sudijskoj nadoknadi potvrdio pobjedu gostiju.

Za kraj, Kodro je ublažio poraz Osasune...

Sa raspoloženim Jovetićem, Sevilja je na tragu lideru Realu - ekipa Horhea Sampaolija ima 42 boda, jedan manje, uz utakmicu više od "kraljevskog kluba".