Majstorija Levandovskog za prvu pobjedu Bajerna u 2017.

Bavarci slavili u Frajburgu sa 2:1 majstorijom Roberta Levandovskog u prvom minutu sudijske nadoknade
2 komentar(a)
Levandovski, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.01.2017. 21:46h

Nastavljena je Bundesliga nakon zimske pauze, a Bajern je u prvom meču u 2017. nastavio tamo gdje je stao u prethodnoj godini - ekipa Karla Anćelotija slavila je sa 2:1 na gostovanju Frajburgu.

Bavarci nisu briljirali, čak su morali da jure rani minus nakon gola Haberera, ali su imali sjajnog Roberta Levandovskog.

Poljski napadač postigao je oba gola - prvi nakon kornera Daglasa Koste u 35. minutu, a drugi u sudijskoj nadoknadi, nakon prave majstorije - u gužvi pred golom primio je loptu na grudi, namjestio je desnom, a u mrežu poslao lijevom nogom.

Anćeloti je odahnuo, iako njegov tim po prikazanoj igri teško da je zaslužio više od remija.

Drugoplasirani Lajpcig, koji ima četiri boda manje, u subotu gostuje Ajntrahtu u Franfurtu, dok Borusija Dortmund putuje u Bremen, na duel sa Verderom.