Aju lansirao Ganu, Mali-Egipat bez golova

51 pregleda 1 komentar(a)
Andre Aju, Foto: BBC
Ažurirano: 17.01.2017. 21:08h

Gana nije više jaka kao ranijih godina, ali je odradila Ugandu u prvom kolu grupe D na Kupu afričkih nacija.

"Crne zvijezde" su slavile rezultatom 1:0, a jedini gol dao je Andre Aju iz penala u 32. minutu.

"Mislim da Afrika na ovom turniru može da vidi neku novu Ganu. Imamo atmosferu unutar tima koja garantuje dobre stvari, ali je rano da govorimo da li smo kandidati za titulu i kakve su nam šanse. Naš cilj je da prvo prođemo grupu, a onda je sve moguće. Vjerujemo da možemo mnogo", rekao je Aju.

Gana je četiri puta bila šampion Afrike, ali posljednji još prije 25 godina kada je slavila na prvenstvu u Libiji.

A trend remija na Kupu afričkih nacija je nastavljen. Pobjednika nije bilo u duelu Malija i Egipta - meč je završen bez golova.

To je peta utakmica koja je završena neriješeno od ukupno osam u prvom kolu KAN-a.

Krug je zatvoren, prvo kolo je završeno, a sjutra se igraju mečevi druge runde grupe A.

Sastaju se Gabon - Burkina Faso i Kamerun - Gvineja Bisao.