Poraz Juvea u Firenci, pobjede Rome i Napolija

Fiorentina, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.01.2017. 22:07h

Juventus je poražen od Fiorentine u derbiju kola, pa uz meč više od Rome ima i svega bod prednosti.

Nakon 2:1 za "violu" na "Frankiju" reklo bi se i da je prvenstvo otvoreno, iako nema dileme da "stara dama" ima kvalitet više u odnosu na rivale.

Ali, nema dileme ni da je Juve daleko od forme koja garantuje titule...

Nikola Kalinić je u 37. minutu donio prednost domaćinu, a u 54. se upisao i drugi Hrvat - Milan Badelj.

Fiorentina vs Juventus 2-1 All Goals... by enteritament

Juve je nakon toga reagovao, smanjio preko Gonsala Iguaina, ali nije mogao da izbjegne četvrti poraz u sezoni.

Roma je osvojila Udine, a za nova tri boda u Seriji A dovoljan joj je bio jedan gol - čovjek odluke protiv "zebri" bio je Rađa Naingolan u 12. minutu.

"Vučica" je već u 18. imala penal koji je očajno šutirao i promašio Edin Džeko, ali nije kažnjena, iako je i Udineze imao nekoliko velikih šansi da zakine favorita za bodove...

"U drugom poluvremenu se nismo ponašali kao tim koji zna šta hoće, jer u ovakvim utakmicama je veoma bitno da imate pravi stav na terenu. U suprotnom, protivnik dobije na hrabrosti. Ipak, mislim da smo uradili dovoljno da pobijedimo i da smo zaslužili trijumf", rekao je Lućano Spaleti.

UDINESE VS ROMA 0 1 Serie A 15 01 2017 HD by Postavkam

Roma je upisala treći uzastopni trijumf u ligi i ostala na tri boda prednosti u odnosu na trećeplasirani Napoli, koji je pobijedio Peskaru (3:1).

Napolitanci su tek u nastavku slomili otpor protivnika, a trijumf, četvrti zaredom na "San Paolu", potpisali su Toneli, Hamšik i Mertens.

Napoli 3-1 Pescara All Goals & Highlights Serie... by Postavkam

"Ljut sam zbog penala koji smo napravili na kraju, jer smo se 90 minuta s lakoćom branili. Takve stvari ne smiju da nam se događaju", kazao je trener "azura" Mauricio Sari.

Lacio je u malom derbiju bio bolji od Atalante sa 2:1 golovima Milinković-Savića i Imobilea.

Lazio vs Atalanta 2-1 All Goals & Highlights HD... by meteoalex1

Fiorentina - Juventus 2:1