Gabon zaustavljen u sudijskoj nadoknadi, remizirao i Kamerun

Gabon - Gvineja Bisao, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.01.2017. 21:15h

Gabon i Gvineja Bisao su otvorili Kup afričkih nacija remijem - duel je završen rezultatom 1:1.

Domaćin takmičenja je vodio u Librevilu od 53. minuta golom Pjer-Emerika Obamejanga, a izjednačenje Gvineji Bisao donio je Žuari Soareš u prvom minutu sudijske nadoknade.

Na kraju, Gabon i treba da žali što nije osvojio tri boda na premijeri, jer je od prvog minuta bio bolji i stvarao šanse...

Kazna za promašaje je, ipak, stigla kada je malo ko očekivao...

"Znam da smo izgubili dva boda, ali šta je tu je. Turnir je tek počeo", rekao je selektor Gabona legendarni Hose Antonio Kamaćo.

Identičnim rezultatom je završen i drugi meč u grupi A - pobjednika nije bilo ni u duelu Burkine Faso i Kameruna.

Kamerunci su vodili od 35. minuta preko Mokanđoa, a konačan rezultat je postavio Dajo u 75.

Sjutra se igraju mečevi u grupi B - od 17 časova se sastaju Alžir i Zimbabve, a od 20 je na programu meč Tunisa i Senegala.