Napoli u 95. minutu do pobjede

Heroj je bio štoper Lorenco Toneli, koji je na debiju za Napoli dao gol za pobjedu nad Sampdorijom (2:1)
Lorenco Toneli, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.01.2017. 22:10h

Lopta je slučajno došla došla do Ivana Strinića, koji ju je odlično vratio u srce šesnaesterca, gdje je naletio Lorenco Toneli i pogodio mrežu.

Sve to se dešavalo u 95. minutu, kada je Napoli stigao do pobjede nad Sampdorijom (2:1).

Gosti iz Đenove su poveli u 30. minutu golom Eljseida Hisaja, ali su 61. minutu ostali sa desetoricom, jer je drugi žuti karton dobio Matijas Silvestre.

Napoli je krenuo u totalnu ofanzivu i izjednačio preko Manola Gabjadinija u 77. minutu.

Наполи - Сампдория 2:1. Обзор матча. Серия А 2016/17. 19 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Domaći su do kraja opsjedali gol Kristijana Puđonija, ali nisu mogli da ga savladaju sve dok 26-godišnji štoper nije odlučio da postane heroj.

A taj epitet kao da je bio suđen Toneliju, koji je večeras debitovao za Napoli, iako je ljetos stigao iz Empolija.

U prvom meču 19. kola, Empoli je pogotkom Masima Makaronea u 78. minutu savladao Palermo (1:0).