Atletiko bez problema pobijedio Las Palmas, debakl Valensije

"Kolćonerosi" slavili golovima Kokea i Grizmana
Antoan Grizman, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.01.2017. 22:19h

Atletiko Madridu je prijala novogodišnja pauza, makar bi se tako reklo nakon prve utakmice u 2017. godini.

"Kolćonerosi" su napravili veliki korak ka četvrtfinalu Kupa kralja, nakon što su u prvom meču osmine finala savladali Las Palmas u gostima rezultatom 2:0.

Koke je u 23. minutu najavio trijumf, a potvrdio ga je Grizman početkom drugog poluvremena, pa Atletiko (za koji je Stefan Savić odigrao cijeli meč) teško da može da ispusti šansu da se plasira među osam najboljih u ovom takmičenju.

A onaj ko je mislio da Valensija ne može gore od onoga što je radila prošle godine prevario se - ova godina je počela još gore.

"Slijepi miševi" su razbijeni na "Mestalji" od Selte (4:1), a utakmici je prethodila i šetnja navijača koji traže ostavku predsjednika Petera Lima.

Aspas, Bongonda i Vas su već u 19. minutu donijeli tri gola gostima, a nakon što je Pareho smanjio iz penala, konačan rezultat je postavio Gvideti.

Ubjedljiv je bio i Eibar, koji je deklasirao Osasunu u Pamploni sa 3:0, dok su Deportivo i Alaves odigrali bez pobjednika - 2:2.