Opšta tuča, pet crvenih, gol u 119. i nesavladivi golman za titulu Tigresa

Pogledajte šta se sve dešavalo u Meksiku
Tigres, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.12.2016. 09:51h

Kakav spektakularan kraj sezone u Meksiku!

Tigres je osvojio Aperturu poslije nestvarnih 120 minuta, pet crvenih kartona, dva gola u produžecima, opšte tuče i penala u kojima je blistao golman Nauel Gusman.

Prvi meč, u kojem je Klub Amerika bila domaćin, završen je rezultatom 1:1, ali pravilo gola u gostima ne važi, pa se poslije 0:0 ušlo u produžetke.

Tigres ih je počeo sa igračem manje, jer je u 90. minutu drugi žuti karton dobio Horhe Tores.

Gosti su to iskoristili već u 95. minutu, kada je rezervista Edson Alvares pogodio za 1:0.

U 102. je i Amerika ostala sa desetoricom na terenu, jer je drugi put “požutio” Rubens Sambuesa.

Tri minuta kasnije je došlo do opšte tuče - nakon svađe napadača Tigresa Andre-Pjer Žinjaka i trenera Amerike Rikarda la Volpea, počeo je pravi bokserski obračun nekoliko igrača, a isključeni su Hose Rivas iz domaće ekipe, te Paolo Golc iz gostujuće ekipe, kao i rezervista Amerike Ventura Alvarado.

Sa po devet igrača na terenu, domaći su krenuli u očajničke napade, a prepuni “Estadio Universitario” je “zapalio” Hesus Duenjas golom glavom sa više od 10 metara u 119. minutu.

Pristupilo se izvođenju penala, u kojima je blistao Argentinac Gusman, jer je zaustavio sva tri šuta gostima i postao heros Tigresa.